En 1400/08/03

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های آنا از لاهیجان، مهناز جعفریان مدیرکل استاندارد استان گیلان به‌همراه جمعی از معاونان و مدیران ارشد این اداره با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان از توانمندی‌های این واحد دانشگاهی بازدید کردند.

در این دیدار مجید عاشوری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با بیان مقدماتی درخصوص فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی واحد به سابقه همکاری این دانشگاه با اداره‌کل استاندارد اشاره کرد و خواستار توسعه هرچه سریع‌تر این همکاری‌ها به‌ویژه در زمینه ایجاد آزمایشگاه‌های مورد تأیید استاندارد با هدف افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای و تأثیرگذاری بیشتر دانشگاه در سطح استان و شهرستان شد.

مدیرکل استاندارد گیلان هم با اشاره به ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه در شهرستان، واحد لاهیجان را همواره جزء انتخاب اول داوطلبان در رشته‌های پرمخاطب دانست.

مهناز جعفریان با تشریح روند شکل‌گیری پژوهشکده استاندارد در زمینه فعالیت‌های کشاورزی، همکاری بیشتر دانشگاه و اعضای هیئت علمی برای راه‌اندازی این پژوهشکده و مشارکت در تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی را خواستار شد.

در ادامه تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دو طرف به امضا رسید و سپس مدیرکل استاندارد گیلان و هیئت همراه از آزمایشگاه‌های ساها، آزمایشگاه همکار استاندارد محصولات کنسروی، آزمایشگاه علوم میکروبی و مکانیک بازدید کردند و در جریان فعالیت‌های دفتر استانداردسازی واحد لاهیجان قرار گرفتند.