En 1399/05/18

مسئول بسیج دانشجویی استان گیلان اظهار کرد:‌ بسیج دانشجویی با رویکرد مسئله‌محوری و مطالبه‌گری باید مشکلات جامعه را احصا کرده و با رویکرد علمی برای بهبود آنها اقدام شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، محسن نیازمند ظهر امروز در دیدار با رئیس و جمعی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با بیان اینکه، بسیج دانشجویی باید دارای رویکرد مسئله‌محوری و مطالبه‌گری باشد، اظهار کرد: امسال با توجه به مشکلات، اکثر فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی به‌صورت مجازی در حال برگزاری است؛‌ اما باید مشکلات جامعه احصا شده و با رویکرد علمی برای بهبود آنها اقدام شود. در این شرایط هنوز می‌توان با اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی، فعالیت‌های جهادی را همچنان ادامه و گسترش داد.

وی با بیان اینکه مشکلات استان گیلان توسط بسیج دانشجویی در حال بررسی است، ادامه داد: یکی از مشکلات عمده در استان، مسئله هدررفت آب بوده که منجر به کمبود آن در این استان شده است. با شناسایی هفت نقطه برای اجرای کار جهادی در استان گیلان، یکی از این مناطق در نزدیکی لاهیجان قرار دارد که اجرای آن بر عهده بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گذاشته شده است.

مسئول بسیج دانشجویی استان گیلان با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی می‌تواند به‌عنوان بازوی انقلابی و مخلص دانشگاه‌ها برای انجام هرگونه امور مورد استفاده قرار گیرد، اضافه کرد: از این ظرفیت بی‌نظیر خالص و قدرتمند می‌توان برای بررسی و حل معضلات و مشکلات دانشگاه‌ها استفاده بهینه کرد.

تولید و توزیع محصولات ضدعفونی‌کننده توسط بسیج دانشجویی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان نیز بسیج دانشجویی را از مؤثرترین تشکل‌های دانشجویی کشور دانست و گفت: بسیج دانشجویی این واحد دانشگاهی به‌ویژه در بخش علمی آن در ایام شیوع کرونا با کار جهادی و ماندگار اقدام به تولید و توزیع محصولات ضدعفونی‌کننده کرد.

سیروس بیدریغ با بیان اینکه همه امکانات این واحد دانشگاهی در خدمت جوانان مؤمن و انقلابی و دانشجویان بسیجی قرار دارد، تصریح کرد: ظرفیت دانشگاه‌ها باید در راستای اعتلای اهداف مقدس جمهوری اسلامی قرار گیرد. بسیجیان یاوران واقعی نظام، آینده‌سازان کشور، مدافع اهداف و آرمان‌های انقلاب هستند.

وی جدیدترین مورد همکاری بسیج دانشجویی را مشاوره برای راه‌اندازی جشنواره جوان خلاق لاهیجی عنوان کرد که از وجود دانشجویان بسیجی به نحو احسن استفاده شده و با اشاره به اینکه دانشجویان ولی‌نعمت دانشگاه‌ها هستند، ادامه داد: درهای اتاق همه معاونان و مدیران دانشگاه بر روی همه دانشجویان باز است و دانشجویان بسیجی می‌توانند به‌عنوان واسط امین و مطالبه‌گر بین مسئولان و سایر دانشجویان، پیگیر مسائل صنفی دانشجویان باشند.