En 1399/05/15

فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس گیلان گفت: هیچ نشانه‌ای از تعامل دنیای غرب با ملت ایران وجود ندارد و تمام تلاش دشمن آن است که ملت ایران را از مسیری که آغاز کرده، منصرف کرده و یا از بین ببرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان با حضور فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس و به‌مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، ظهر امروز جلسه حلقه صالحین با همکاری حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی، بسیج اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد.

فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس گیلان در این جلسه با بیان اینکه اگر تدبیر محور مقاومت نبود، نه‌تنها عراق و سوریه، حتی ایران نیز درگیر جنگ با داعش می‌شد، اظهار کرد: هیچ نشانه‌ای از تعامل دنیای غرب با ملت ایران وجود ندارد و تمام تلاش دشمن آن است که ملت ایران را از مسیری که شروع کرده، منصرف کرده و یا از بین ببرد. ایجاد داعش نیز حربه‌ای از طرف دشمن برای ازبین‌بردن اراده ملت و رسیدن به اهداف پلید خود بود.

محمدعلی حق‌بین با بیان اینکه ۴۰ سال است که از انقلاب اسلامی مردم ایران می‌گذرد و دشمن نیز در این چهار دهه نقشه‌های فراوانی برای مأیوس‌کردن ملت کشیده است، افزود: دنیای غرب هزینه زیادی انجام داده تا جنگ را در قلب دنیای اسلام راه‌اندازی کند و آشوب را بین دریای مدیترانه و خلیج‌فارس که مرکز بلاد اسلامی است، راه بیندازد.

وی با بیان اینکه فقط شجاعت و درایت رهبر معظم انقلاب بود که کشور را در برابر این حیله مهیب دشمن بیمه کرد، بیان کرد: در چنین شرایطی اگر رهبر معظم انقلاب تصمیم نمی‌گرفت و در اوج مظلومیت گروه‌هایی از جوانان ما به جبهه‌های جنگ علیه داعش نمی‌رفتند، اکنون دشمنان به مرزهای جمهوری اسلامی رسیده بودند و توان مقاومت و ایستادگی از بین می‌رفت.

فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس گیلان با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد از خاک سوریه قبل از تصمیم شجاعانه رهبر معظم انقلاب در دست دشمن بود، ادامه داد: داعش به دروازه‌های شهر دمشق رسیده بود، دو یا الی سه روز به سقوط پایتخت سوریه بیشتر نمانده بود که با تصمیم شجاعانه رهبر معظم انقلاب و نظام که در تاریخ انقلاب بی‌نظیر بود، نیرو و نفرات برای دفاع از حرم و محور مقاومت به سوریه و عراق اعزام شد.

وی با بیان اینکه برخلاف جنگ تحمیلی داعش به‌دنبال آن آمده بود که در میدان نبرد بمیرد و به خیال خام خود به بهشت برود، خاطرنشان کرد: جنگ با چنین دشمنی از جهاتی بسیار سخت‌تر از هشت سال جنگ تحمیلی بود و با رشادت‌های رزمندگان اسلام و با عنایت خداوند در این سنگر نیز نظام و انقلاب پیروز بیرون آمد.

حق‌بین با بیان اینکه با وجود فتوای صریح رهبر معظم انقلاب در مورد حرام‌بودن ساخت و نگهداری سلاح هسته‌ای و باور دشمن به این حرف، به‌دنبال بهانه‌ای برای فشار به نظام هستند، افزود: دشمن به‌دنبال آن است که بین ملت اختلاف بیندازد، شکاف بین نسل‌ها ایجاد کند تا بنیاد خانواده‌ها سست شده و از بین برود و در جامعه طلاق ارزش پیدا کند؛ چراکه در این حالت جامعه مقاومت و استقلال خود را از دست داده و بی‌چون و چرا پیرو استکبار خواهد شد.

به گزارش آنا، فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس، تزریق روحیه امید در جامعه، بیان نقاط قوت فرهنگ اسلامی و ایرانی، نشان‌دادن اهداف شوم استکبار در دشمنی با نظام و ملت را از جمله وظایف استادان در دانشگاه‌ها ذکر کرد.

انتهای پیام/