En 1399/05/22

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با حضور جمعی از مسئولان و رئیس این دانشگاه معرفی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، مراسم تکریم و معارفه مسئولان جدید و قدیم بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان عصر امروز با حضور جمعی از مسئولان و رئیس این واحد دانشگاهی برگزار شد.

مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان معرفی شد

در این مراسم از خدمات محمدصادق جعفری مسئول سابق بسیج دانشجویی قدردانی و حکم  علی‌اصغر فروتن توسط رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به وی اهدا شد.

سیروس بیدریغ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در این مراسم با بیان اینکه تفکر بسیجی بود که توانست در برابر تمام قدرت‌های مستکبر جهان در هشت سال دفاع مقدس ایستادگی کند، اظهار کرد: بعد از گذشت چند ماه از پیروزی انقلاب اسلامی،  دانشگاه دفاع مقدس باز شد و در این دانشگاه جوانان غیور و مؤمنی که نامشان و یادشان تا ابد زنده و پاینده خواهد ماند، پرورش یافتند.

وی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس یکی از بی‌نظیرترین  تجربه‌ها در تاریخ  کشور ما بود که حتی یک وجب از خاک این کشور از دست نرفت، افزود: یکی از بزرگ‌ترین مواهب و مزایای دفاع مقدس و انقلاب آن است که عالمی بزرگ رهبری آن را بر عهده داشت و اثبات شد که هر جا ملت گوش‌به‌فرمان ولایت و رهبری باشند، قطعاً پیروز خواهند شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان یادآور شد: امروز هم با عنایت خداوند و رهبری و هدایت مقام معظم رهبری، امام خامنه‌ای از مشکلات جامعه، مانند گذشته سرافراز بیرون خواهیم آمد.

بیدریغ با بیان اینکه هرجا دچار مشکل حاد شدیم، باید بسیجی‌وار عمل کنیم، ادامه داد: تلاش و کار بسیجی امروزه به یک فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل‌ شده است.

وی رویکرد بسیج دانشجویی را تربیت دانشجویان و آینده‌سازان در تراز انقلاب اسلامی دانست و با تشکر از محمدصادق جعفری، مسئول سابق بسیج دانشجویی برای علی‌اصغر فروتن مسئول جدید سازمان آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه وحید خسرو مرادی جانشین بسیج دانشجویی استان گیلان هم با بیان اینکه بنا بر گفته امام راحل دانشگاه مبدأ تحولات است، ادامه داد: دانشگاه آخرین مکان برای تأثیرگذاری و تربیت نیروها در تراز اسلام و انقلاب اسلامی  قبل از  ورود به جامعه است و باید از این ظرفیت بزرگ استفاده کرد.

مرادی با بیان اینکه بسیج دانشجویی در تربیت نیروی در تراز انقلاب نقش مهمی دارد، ادامه داد: اردوهای راهیان نور و جهادی، برگزاری مراسم ملی و مذهبی ازجمله وظایف بسیج دانشجویی است که می‌توانند در آن جوانان و دانشجویان با اصول انقلابی و  اسلامی آشنا شوند.

محمدصادق جعفری مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان نیز با تشکر از مسئولان دانشگاهی و دانشجویان بسیجی این واحد دانشگاهی، بیان کرد: بسیج دانشجویی نباید به دنبال رشد کاریکاتوری و گلخانه‌ای باشد؛ بلکه باید مرجعی برای پیگیری و حل مشکلات باشد و هدف آن است که درد و مشکلات مردم را کاهش دهیم.

وی یکی از مهم‌ترین وظایف بسیج دانشجویی را جلوگیری از انحراف در سطح جامعه و به‌ویژه دانشگاه‌ها دانست و افزود: بسیج دانشجویی، فرزند انقلاب و دلسوز کشور، نظام و دانشگاه است و هرجا انحراف و مشکلی دیده شد باید بدون احتیاط و  البته با هماهنگی مسئولان آن را برطرف کند.

در ادامه علی‌اصغر فروتن مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، خودسازی و دگرسازی را از اهداف بسیجیان دانست و ادامه داد: تمام تلاش آن است که در بستر دانشگاه جریان داشته باشیم و  باید تلاش جهادی و انفاق گونه کنیم تا بتوانیم خلأهای جامعه و دانشگاه را پرکنیم.

انتهای پیام/