En 1399/04/21

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان اندیشیدن به اهداف قیام امام حسین علیه‌السلام را برای جامعه لازم و ضروری دانست.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، سیروس بیدریغ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در حاشیه برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) که صبح امروز در این واحد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: اندیشیدن به اهداف و قیام امام حسین علیه‌السلام برای جامعه لازم و ضروری است.

وی بیان کرد: امام حسین علیه‌السلام شهادت و مرگ با عزت را از زندگی زیر ظلم و ستم با شرافت‌تر می‌دانست و فریاد هیهات من‌الذله ایشان از هزاران سال پیش بلند است، امروز هم در گوش هر انسان آزاده‌ای طنین‌انداز است، اینگونه سبک زندگی برای همه اعصار، الگوی مسلمانان و آزادمردان عالم است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با تأسی از فرمایش حضرت امام خمینی (ره)«ملتی که شهادت دارد، اسارت و ذلت ندارد»، ادامه داد: در این پیچ تاریخی و برهه زمانی که کشور زیر سنگین‌ترین تحریم‌های استکبار جهانی است، همه وظیفه داریم حسین‌وار از اسلام و کشور دفاع کنیم؛ زیرا بنا بر گفته حضرت امام خمینی رحمت‌الله، اگر اسلام در این کشور سیلی بخورد در همه دنیا سیلی خواهد خورد.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، دفاع از کشور، اسلام و اهداف انقلاب را بر همه ایرانیان واجب و ضروری دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی که مولود انقلاب است، دارای وظیفه سنگین‌تری در این زمان است.

بیدریغ افزود: وظیفه هر دانشگاهی این است که امروز به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای لبیک گفته و در حل مشکلات و معضلات کشور بکوشد و به امید خداوند، این تحریم‌های ظالمانه را به فرصت برای کشور تبدیل کند.

وی نگاه به درون، پیاده‌سازی الگوی اقتصاد مقاومتی و اتکا به نیروی جوان را رمز موفقیت و گذشت از سختی‌های امروز کشور دانست و ادامه داد: دانشگاه جایگاه جوانان و تبلور نیروی جوانی، پرورش نیروی آینده کشور و انتقال آرمان و اهداف انقلاب به نسل‌های بعدی است و برگزاری این مراسم‌ به‌ویژه در دانشگاه، نقش بزرگی در انتقال اهداف و آرمان‌های اسلام و انقلاب به نسل‌های بعدی دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با بیان اینکه بیش از یک دهه است که مراسم عزاداری امام حسین علیه‌السلام در روز قبل از عاشورا در این واحد دانشگاهی برگزار می‌شود ، ادامه داد: با همت استادان و کارکنان و دانشجویان هرساله مراسم عزاداری امام حسین(ع) با حضور آحاد مردم لاهیجان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/