En 1399/04/20

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: همکاری بیشتر سازمان صداوسیما به‌عنوان واسطی میان جامعه و دانشگاه تضمین‌کننده ارائه راه‌حل‌های گوناگون برای حل معضلات جامعه است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، سیروس بیدریغ ظهر امروز در دیدار با محمدباقر باقرزاده رئیس سازمان صداوسیما مرکز گیلان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان را یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های منطقه شمال کشور دانست و اظهار کرد: این واحد دانشگاهی با دارا بودن بیش از ۸ هزار دانشجو و امکانات بی‌نظیر کارگاهی و آزمایشگاهی، دارای ظرفیت بالایی برای حل مشکلات استان و کشور است و این انتظار از سازمان صداوسیما وجود دارد که با تعامل با دانشگاه، امکانات و ظرفیت این واحد دانشگاهی را برای حل مشکلات به جامعه معرفی کند.

وی با برشمردن برخی از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان افزود: این واحد دانشگاهی با دارا بودن مراکز تحقیقاتی همانند مرکز پرورش آبزیان کیوان چمخاله و استادان مجرب، در حال تولید محصولات آبزی برای ایجاد امنیت غذایی کشور بوده و این مرکز از برترین مراکز تحقیقاتی کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان این واحد دانشگاهی را در حوزه‌های کشاورزی، رباتیک، فناوری، عمرانی دارای امتیازهای ویژه دانست و گفت: همکاری و ارتباط بیشتر سازمان صداوسیما به‌عنوان واسطی میان جامعه و دانشگاه تضمین‌کننده ارائه خدمات و راه‌حل‌های گوناگون برای حل معضلات جامعه است.

رئیس سازمان صداوسیما مرکز گیلان نیز با بیان ارتباط ویژه میان دانشگاه و صداوسیما گفت: با ایجاد ارتباطی که میان دانشگاه و صداوسیما برقرار شده ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان می‌تواند رخدادها و همایش‌های علمی خود را برای پوشش در اختیار صداوسیما قرار دهد.

محمدباقر باقرزاده با بیان بیانیه راهگشای گام دوم مقام معظم رهبری افزود: باید با معرفی دانشجویان نخبه و کارآفرین که در کنار تحصیل موفق به کارآفرینی شده‌اند به‌عنوان الگو از نیروی آنان برای حل مشکلات جامعه استفاده کرد.

وی پوشش استارت‌آپ‌های مرتبط با فضای کسب‌وکار مرکز گیلان، آمایش سرزمینی، ایجاد اشتغال و رونق تولید را از دیگر حوزه‌هایی دانست که می‌تواند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان همکاری بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/