En 1399/05/22

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: این واحد دانشگاهی میزبان بیش از ۳ هزار داوطلب آزمون ورودی سال ۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات عالی کشور است.
سیروس بیدریغ در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان مانند سال‌های گذشته میزبان برگزاری آزمون‌های سراسری بوده، اظهار کرد: پس از گذشت ۳۰ سال از تأسیس این واحد دانشگاهی و چند سال متوالی تجربه برگزاری آزمون‌های مختلف، امسال نیز همانند سال‌های گذشته، افتخار داریم آزمون سراسری سال ۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات عالی را با حضور بیش از ۳ هزار نفر داوطلب برگزار می‌کنیم.

وی با اطمینان‌بخشی به داوطلبان و خانواده‌ آنان خاطرنشان کرد: با توجه به تجربیات اندوخته‌شده سال‌های گذشته و آسیب‌شناسی نقاط ضعف و برطرف‌کردن نقایص احتمالی، همه مساعی خود را برای هرچه بهتر و آرام‌تر برگزارشدن این آزمون به کار بسته‌ایم و با توجه به فصل گرما، امکانات سرمایشی مناسب برای داوطلبان فراهم شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: در این دوره از آزمون تعداد ۳ هزار و ۷۳۷ نفر داوطلب ورود هستند که در چهار نوبت صبح و عصر روز پنج‌شنبه و جمعه مورخ ۱۳ و ۱۴ تیرماه جاری به رقابت می‌پردازند که ۲ هزار و ۳۴۳ نفر از شرکت‌کنندگان زن و هزار ۳۹۴ مرد هستند. در آزمون صبح پنج‌شنبه هزار و ۱۴۷ در گرایش‌های علوم ریاضی و علوم انسانی به رقابت می‌پردازند، در بعدازظهر این روز نیز ۲۵۸ نفر داوطلب رشته‌های هنر شرکت خواهند کردند.

بیدریغ با بیان اینکه در صبح روز جمعه هزار و ۶۹۷ نفر داوطلب رشته‌های علوم تجربی در آزمون شرکت کرده‌اند، تصریح کرد: در بعدازظهر روز جمعه ۱۴ تیر ماه ۶۳۵ در آزمون زبان‌های خارجه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی برای همه داوطلبان آزمون آرزوی موفقیت کرد و افزود: از همه ادارات و نهادهای دخیل در امر برگزاری آزمون و نیز عوامل اجرایی برگزاری که از هفته‌ها قبل در حال آماده‌سازی و تدارک این رویداد مهم و تأثیرگذار هستند، تشکر می‌کنم.