En 1399/05/15

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: رابطه خانواده‌ها و دانشگاه باید هم‌سو باشد؛ زیرا همه تغییرات به‌ویژه در بحث فرهنگی در مرحله نخست از خانه شکل می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، ابراهیم چیرانی ظهر امروز در جلسه تصمیم سازی بهبود وضعیت عفاف و حجاب  که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد با توجه به اهمیت موضوع عفاف و حجاب اظهار کرد: مأموریت و رسالت اصلی در دانشگاه علم‌آموزی همراه با آموزش آموزه‌های اسلامی و دینی است. رابطه خانواده‌ها و دانشگاه باید مستمر و هم‌سو باشد؛ زیرا همه تغییرات به‌ویژه در بحث فرهنگی همانند عفاف و حجاب در مرحله نخست از خانواده و خانه شکل می‌گیرد.

وی با بیان اهمیت موضوع عفاف و حجاب در دانشگاه افزود: نخست باید مسئولان دانشگاه، الگوی دانشجویان باشند. این امر یعنی استادان و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی باید در پوشش و حفظ ارزش‌های اسلامی تلاش بیشتری انجام دهند؛ زیرا الگو و بستر جامعه در دستان آنهاست.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با بیان بخشنامه دانشگاه آزاد اسلامی در رابطه با آراستگی و حفظ ارزش‌های اسلامی همانند حجاب گفت: انقلاب اسلامی ایران الگوی مسلمانان دنیا بوده و وظیفه همگان است که دانشگاهی در تراز انقلاب داشته باشیم.

سیروس بیدریغ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان نیز ایجاد زیرساخت‌های درست در بحث عفاف و حجاب در جامعه را مهم دانست و گفت: نمی‌توان در مورد وضعیت حجاب در دانشگاه جدا از کشور، استان و شهرستان عملکرد مستقل داشت؛ بنابراین از همه شما مسئولان و همکاران انتظار همکاری و همیاری برای پیاده‌سازی این حکم الهی را دارم.

فرماندار شهرستان لاهیجان نیز با بیان اینکه حجاب حکم خداست و حکم خدا نباید زمین بماند، گفت: در دین اسلام حجاب به معنای محدودیت نیست، بلکه مسئولیت و مصونیت بوده و نافرمانی از امر حجاب به معنای نافرمانی از دستورات خداوند است.

اسماعیل میرغضنفری قوانین اسلامی را شاکله اجتماع دانست و افزود: وقتی می‌پذیریم در دایره نظام جمهوری اسلامی هستیم، باید بپذیریم آموزه‌های اخلاقی و دینی آن را به نحو احسنت انجام بدهیم و نباید از آنها سرپیچی یا تخطی داشته باشیم.

نماینده مردم شهرستان لاهیجان نیز با بیان اینکه، تنها راه فراگیر شدن حجاب و عفت در جامعه، آموزش همراه با رفتار است، گفت: باید راه حلی جدی و کارآمد برای مسئله بدحجابی در جامعه اسلامی پیدا کرد. حجاب قبل از اسلام هم در ایرانی‌ها بوده و ما با توجه به ظرفیت بالای دانشگاه باید این امر مهم را روزبه‌روز پررنگ‌تر کنیم

ذبیح نیکفر بحث آموزش در حوزه فرهنگ را مهم ذکر کرد و افزود: آموزش در رابطه با عفاف و حجاب باید همراه با رفتار و عمل متناسب با آن باشد، زیرا این روند تنها راه رسیدن به هدف و غایت نهایی است.

وی با بیان این مطلب که باید با رفتارهای خود به جوانان آموزش داد، اظهار کرد: جامعه امروز باید روند آموزش همراه با عمل را به دست گیرد؛ زیرا بازخورد آن بیشتر از برخوردهای سخت و قهری است.

حجت‌الاسلام قاسم قاسمی معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت نیز با بیان اینکه دانشگاه دایره‌ای جدا از جامعه نیست، گفت: دشمنان ایران اسلامی نتوانستند با تحریم‌های اقتصادی و نظامی راه به جایی ببرند و تلاش دارند با رواج بدحجابی و بی‌بندوباری درصدد آسیب رساندن به این نظام مقدس باشند که حاصل خون هزاران شهید گلگون کفن است.

عمران علیزاده مسئول تشکل‌های اسلامی، سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز، عامل قدرت در هر کشور را دانشگاه‌های آن دانست و گفت: باید به جایی برسیم که خروجی دانشگاه‌ها، جوانان مؤمن و انقلابی و کارآمد باشد و اگر هر سه وجه اتفاق بیفتد، جوانی در تراز انقلاب اسلامی خواهیم داشت و از استادان و کارکنان دانشگاه انتظار داریم در اجرای برنامه‌ها یاریگر نظام و دانشگاه باشند؛ زیرا دانشگاه دارای ظرفیت بالایی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی است.

عاطفه لرکجوری عضو هیئت علمی دانشکده علوم انسانی و مدیر گروه فقه و مبانی حقوق اسلامی نیز با بیان اینکه دانشگاه نمی‌تواند بدون کمک جامعه و مسئولان به اهداف تعیین‌شده برسد،گفت: مسلماً آموزش‌هایی که در زمینه فرهنگ در دانشگاه داده می‌شود، باید بازخورد خارجی در جامعه داشته باشد و شهرستان باید با ما همگام و همصدا شود تا بتوانیم آموزه‌های خود را در خارج از دانشگاه نیز ارائه دهیم که مفاهیم یکسان فرهنگی هم در داخل دانشگاه و هم در بیرون دانشگاه در معرض دید دانشجویان و جوانان باشد.

حجت‌الاسلام مهدی صدیق امام جمعه شهر لاهیجان نیز با استقبال از رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان،  موضوع حجاب و عفاف را مهم دانست و همه ارگان‌ها و نهادهای لاهیجان را به یاری دانشگاه فراخواند.

مسعود کاظمی شهردار لاهیجان نیز با توجه به اهمیت موضوع عفاف و حجاب، آمادگی شهرداری لاهیجان در همه زمینه‌ها از قبیل تبلیغ در بحث عفاف و حجاب را اعلام کرد.

به گزارش آنا، برگزاری نشست‌های هم‌افزایی با گروه‌های مختلف، انجام تبلیغات محیطی اثرمند پیرامون عفاف و حجاب، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و تریبون‌های آزاد، برگزاری سمینارهای علمی و برپایی نمایشگاه البسه و محصولات فرهنگی از مصوبات جلسه فوق بود.

انتهای پیام