En 1399/05/22

عضو هیئت  علمی کامپیوتر دانشگاه ‌آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: پایشی در واحد لاهیجان راه افتاده تا پایان‌نامه‌های ارشد و دکترا را به سمت حل مشکلات منطقه پیش ببریم.

محسن فلاح راد در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه همراه چند تن از اعضای کانون بسیج دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برای ملاقات با نمایندگان استان گیلان و بیان مطالبات مردم به مجلس شورای اسلامی آمدیم، اظهار کرد: در این جلسه با آقایان مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود،‌ جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت، ذبیح‌الله نیک‌فر لیالستانی نماینده لاهیجان و کاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا گفتگو و تبادل نظر کردیم.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین مطالبه‌ای که در این جلسه مطرح شد، موضوع حجاب بود تصریح کرد: بحمدالله ، دانشگاه آزاد اسلامی به سمت انقلابی شدن پیش می‌رود، بنابراین می‌خواهیم این دانشگاه را به یک دانشگاه مطالبه‌گر و حل‌المسئله‌محور تبدیل کنیم.

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان اضافه کرد: موضوع حجاب یک مسئله ملی است و متأسفانه دانشگاه هم از برخی رفتارها در جامعه بی‌تأثیر نیست. برای اصلاح امور باید جامعه و دانشگاه به یکدیگر کمک کنند، چراکه دانشجو را نمی‌توان فقط در دانشگاه تعریف کرد.

فلاح راد با تأکید بر اینکه باید ارگان‌های مختلف کمک کنند تا کار فرهنگی در این زمینه صورت گیرد، تصریح کرد: مجلس و دولت هم باید برای حرکت جامعه به سمت توازن و آرامش  وارد میدان شوند.

واحد لاهیجان پایلوت طرح حجاب و عفاف می‌شود

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد واحد لاهیجان گفت: فردا در همین زمینه نشستی با امام جمعه لاهیجان، نمایندگان مجلس و دیگر مسئولان شهری داریم تا واحد لاهیجان به‌عنوان پایلوت طرح حجاب و عفاف در استان گیلان معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد واحد لاهیجان از ظرفیت‌های بالایی برای کمک به اقتصاد کشور برخورد است،‌ خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی و دانشجویان و اساتید تشویق می‌شوند تا بر روی مسائل و مشکلات مربوط به منطقه مانند چای، برنج، پیله، شیلات و... ایده‌پردازی و کار کنند که در همین زمینه اخبار خوبی از اندیشکده‌های کشاورزی و زیست‌محیطی داریم.

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد واحد لاهیجان با تأکید بر اینکه پایشی در واحد لاهیجان راه افتاده که پایان‌نامه‌های ارشد و دکترا را به سمت حل مشکلات منطقه پیش ببریم، گفت: متأسفانه پیش از این مقالات ISI فقط مشکلات غربی‌ها را حل می‌کرد که به یاری خدا این را در مسیر خدمت به کشور قرار می‌دهیم.

طرحی که صنعت چای کشور را متحول می‌کند

فلاح راد افزود: سال گذشته دانشجویان دانشگاه آزاد واحد لاهیجان یک دستگاه پرینتر سه‌بعدی با قابلیت دستیابی به پیل سوختی، ساختند. امسال هم طرحی برای تشخیص خودکار برگ چای در دستور است که اگر اتفاق بیفتد، صنعت چای کشور متحول می‌شود، اما همه این تلاش‌ها نیازمند توجه دولت و مجلس است.

وی گفت: واحد لاهیجان ۲۲۰ هیئت علمی دارد که اکثر آنان استادیار هستند و سالانه بیش از هزار دانشجوی ارشد و دکترا فارغ‌التحصیل می‌کند که اگر فقط ۵۰۰ نفر از اینها به‌کار گرفته شوند، مشکلات منطقه حل می‌شود.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد واحد لاهیجان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: این بیانیه به‌نحوی قانون اساسی جدید کشور است، ما به پرورش نسل انقلاب کمک می‌کنیم و آنان را با کار ارتباط می‌دهیم تا امید به جامعه تزریق شود، در صورتی که طرح‌های این دانشجویان رونق و با سندهای پیشرفت کشور ارتباط بگیرد قطعاً این جوانان خواهند توانست ۴۰ سال دوم انقلاب مد نظر مقام معظم رهبری را محقق کنند

انتهای پیام/