En 1399/03/11

معاون بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی استان گیلان گفت: گفتمان عدالت و اجراى آن، نقش مستقیم در زمینه‌سازی ظهور دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، ظهر امروز نشست هم‌اندیشی حلقه صالحین با موضوع گام دوم انقلاب با الهام از فرایشات امام خمینی(ره) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد.

معاون بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی استان گیلان با بیان اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی افزود: جوانان به‌ویژه دانشجویان باید طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

اسحاق اثری یکی از دلایل عدم انقلابی کارکردن برخی از کارگزان را پیروی از خوی دنیاطلبی ذکر و ادامه داد: یکی از دلایل برخوردنکردن صحیح و نبود پاسخگویی مناسب به مردم، گزینش و استخدام افرادی است که زندگی و دنیاطلبی برای‌شان میزان است و به دنبال آسایش و رفاه خود و خانواده خویش هستند و درکی از لزوم پیشرفت انقلاب و رضایت‌مندی مردم از انقلاب اسلامی ندارند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامى، انقلاب در احیاى ارزش‌های فراموش اسلام است، افزود: احیاى این ارزش‌ها زمینه‌ساز ظهور است. همین كه انقلاب توانست اثبات كند که مى‌شود طاغوت را نابود كرد، یعنی دمیدن روح امید در مستضعفان جهان. امیدی که بیشترین نیاز قبل از انقلاب مهدوى است. گفتمان عدالت و اجراى آن، نقش مستقیم در زمینه‌سازی ظهور دارد.

معاون بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی استان گیلان، بیانیه گام دوم را بسیار غنی دانست و ادامه داد: بیانیه «گام دوم» از تمام جهات غنی است؛ چراکه طبق نظر رهبر جامعه اسلامی، امکان ارزیابی عملکرد جمهوری اسلامی را در ۴۰ سال گذشته را به دست می‌دهد. در این راستا می‌توان گفت بیانیه «گام دوم انقلاب» حائز ویژگی تاریخی و موقعیت زمانی است.

وی انقلاب اسلامی مردم ایران را از بسیاری از جهات منحصربه‌فرد ذکر کرد و افزود: در انقلاب‌هایی که در طول تاریخ در جهان رخ نمایانده است، بعد از مدتی شاهد عقب‌نشینی و عدول از اهداف اصلی بوده‌ایم؛ اما در انقلاب اسلامی و با بیانیه گام دوم شاهد شروع طراوت جدیدی در انقلاب اسلامی هستیم. در این بیانیه با نگاهی به گذشته، موقعیت کنونی و راهی پیش رو را همزمان می‌توان دید. در حقیقت جامع‌بودن بیانیه، نوعی منشور برای ادامه انقلاب با نگاه به گذشته را پیش روی مسئولان و مردم در نظام جمهوری اسلامی پدیدار می‌کند.