En 1399/05/15

محقق و مدرس دانشگاه گفت: ریشه خلاقیت و ایده‌پردازی اندیشه صحیح و درست انسان نسبت به مسائل اطراف خود است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، علی کرمی عصر امروز در کارگاه تفکر، خلاقیت، ایده‌پردازی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد، اظهار کرد: ریشه خلاقیت و ایده‌پردازی اندیشه صحیح و درست انسان نسبت به مسائل اطراف خود است.

وی افزود: موفقیت و پیروزی ریشه‌ای جز تلاش و پشتکار ندارد و این امر باعث می‌شود، مراحل پیروزی و موفقیت سریع‌تر پیشروی کند .

این استاد دانشگاه با تأکید بر اهمیت ایده‌پردازی در زندگی موفق یادآور شد: عامل اصلی نرسیدن به موفقیت تنبلی است که باعث عقب افتادن از مراحل زندگی می‌شود .

کرمی خلاقیت را یکی از عوامل موفقیت در جامعه امروزی دانست و ادامه داد: آفرینندگی یا آفرینش‌گری یا خلاقیت، مهم‌ترین و اساسی‌ترین قابلیت و توانایی انسان و بنیادی‌ترین عامل ایجاد ارزش است.

وی با تأکید بر ظرفیت بالای دانشجویان برای فراگیری علم اضافه کرد: بعد از تعریف خلاقیت و درک چیستی آن، می‌بایست با فرایندهایی که منجر به دستیابی به راه‌حل‌های خلاقانه می‌شود، آشنا شد.

این محقق دانشگاه با برشمردن ویژگی‌های انسان خلاق افزود: افراد خلاق، خیال‌پرداز و شیفته تازگی هستند و رویاهای خود را بهتر به خاطر می‌آورند.

به گزارش آنا، کارگاه تفکر، خلاقیت و ایده‌پردازی با همکاری حوزه معاونت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد.

انتهای پیام/