En 1398/04/25
جلسه هیات امنای اتحادیه بین‌المللی موسسات آموزش عالی جنوب‌ شرق آسیا (آسایهل) به ریاست دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه هیات امنای اتحادیه بین‌المللی موسسات آموزش عالی جنوب‌ شرق آسیا (آسایهل) دوشنبه شب ١٩ آذر به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس دوره‌ای آسایهل و با حضور پرفسور نینات اولان وراووث دبیرکل آسایهل و اعضای هیات امنای این اتحادیه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین برگزار شد.

دکتر طهرانچی در ابتدای این جلسه با خیرمقدم به حاضران و شرکت‌کنندگان در کنفرانس آسایهل ۲۰۱۸، گفت: حضور شما را در ایران عزیز، سرزمین با تمدن کهن و شهر قزوین که یکی از پایتخت‌های ایران بزرگ بوده، خیرمقدم و خوش‌آمد می‌گویم و امیدوارم دانشگاه آزاد اسلامی بتواند میزبان خوبی برای شما باشد.

رئیس دوره‌ای آسایهل ادامه داد: امیدوارم همانگونه که آسایهل توانسته یک پیوند بین فکر، تمدن و نخبگان کشورها برقرار کند، این نشست نیز بتواند آغازگر فعالیت‌های بی شمار برای دانشگاه‌ها باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: هر چه می‌گذرد نیازمند تعامل و درک بیشتر از یکدیگر هستیم و این نقشی است که دانشگاه می‌تواند داشته باشد. امیدوارم آسایهل در این زمان نقش مؤثرتری در نزدیک کردن کشورها داشته باشد.

دکتر طهرانچی با قدردانی از حضور اعضای آسایهل در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: واحد قزوین یکی از ۴۰۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی است و امیدوارم نشست گرمی به میزبانی این واحد دانشگاهی داشته باشیم.

در ادامه این نشست بررسی طرح پیشنهادی کمیته پذیرش آسایهل که ریاست آن بر عهده علیرضا شیخ عطار مدیرکل امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر کمیته بین‌المللی کنفرانس آسایهل 2018 است، مطرح شد و پس از بررسی این طرح، فرآیند جذب اعضای جدید در آسایهل به تصویب رسید.

اتحادیه بین‌المللی مؤسسات آموزش عالی جنوب شرق آسیا با نام اختصاری «آسایهل» از سال ۱۹۵۶ میلادی و با هدف توسعه آموزش عالی و افزایش کیفیت آموزشی در منطقه جنوب شرق آسیا فعالیت خود را آغاز کرده و در اجلاس سال 1395 ریاست دوره‌ای این اتحادیه به دانشگاه آزاد اسلامی رسید.

کنفرانس آسایهل 2018 از 20 تا 22 آذرماه با عنوان «نقش دانشگاه‌های خصوصی در گسترش و ارتقای آموزش عالی» به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین برگزار می‌شود.

همچنین کمیته انتخاب اعضای هیات امنای جدید عصر امروز به ریاست علیرضا شیخ عطار دبیر کمیته بین‌المللی کنفرانس آسایهل 2018 برگزار می شود.

انتهای پیام/