En 1399/04/20

همایش بزرگ بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «استاد بسیجی، تحول انقلابی، دانشگاه تمدن‌ساز» با انتشار بیانیه ای به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، همایش بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه، دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از معاونان، مدیران و اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی در سالن شهید مطهری سازمان مرکزی برگزار شد.

در بیانیه پایانی همایش بزرگ بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی آمده است: 31 خرداد سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران دانشمند متعهد و مبارز خستگی‌ناپذیری است که برای همیشه در قلب و جان مبارزین جبهه مقاومت همچون اسوه‌ای الهام‌بخش و اسطوره‌ای باشکوه جاودانه شده است. چمران محل تلاقی علم و عمل و تعهد و تخصص و عشق و ایمان است و به حق روز شهادت او به نام بسیج اساتید نامگذاری شده است. بسیج اساتید بنا نهاده شد تا با تأسی از نام و یاد و راه آن بزرگ مرد در جهت استوار کردن عدل و ایمان در جهان و ساختن تمدنی عاری از ظلم، شرک و استکبار در خدمت انقلاب اسلامی باشد.

امروز در چهلمین سال انقلاب اسلامی ضمن اینکه سرشار از امید به آینده‌ای شکوهمند و مطمئن به تحقق وعده الهی در نصرت مومنین و نابودی مستکبرین و علو مستضعفین هستیم ولی نگرانی هایی درباره آرمان های امام (ره) و شهدا نیز داریم. دانشگاه آن چنان که امام راحل فرموده‌اند تعیین‌کننده سرنوشت کشور است، لیکن طی تمام سالهای پس از انقلاب مغزهای غرب‌زده و زبان های آلوده‌ای همچنان در میان انبوهی از اساتید متعهد و مکرم دانشگاه ها دیده می شود.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: دانشگاه آزاد اسلامی که با هدف تربیت نیروهای متعهد، مومن و انقلابی بنا نهاده شده، مع‌الاسف از این قاعده مستثنی نیست. اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی معتقدند ضمن اینکه این دانشگاه هزاران استاد، متفکر و پژوهشگر ممتاز و متعهد را در خود جای داده، لیکن در سالهای پیش انحرافاتی داشته و حتی در بزنگاه های بحرانی انقلاب مانند فتنه 88 در خدمت جریان ضدانقلاب قرار گرفته است.

بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در بخشی از بیانیه خود آورده است: تحول اخیر در مدیریت عالی دانشگاه امیدها را برای اصلاح انحرافات و بازگرداندن توان و ظرفیت کم‌نظیر دانشگاه آزاد اسلامی به ریل انقلاب اسلامی زنده کرده است. اقدامات انقلابی دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا و دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از چشم ها دور نمانده و همانگونه که انبوهی از نیروهای انقلابی را نشاط بخشیده، چشمان طمع‌کار افراد سکولار، غرب‌زده و ضدانقلاب را نگران کرده و به زاویه رانده است.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: اساتید بسیجی ضمن قدردانی و حمایت کامل از این اقدامات، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری در راستای اهداف عالیه دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می دارد. بسیج اساتید در راستای تحقق «دانشگاه آزاد اسلامی» آزاد از غربزدگی در علم و فرهنگ، بسط محیطی اخلاقی و دینی در دانشگاه و رشد پژوهش های معطوف به مسائل نظام مقدس جمهوری اسلامی، خود را موظف به کمک به مدیران و مسئولان ارشد دانشگاه دانسته و فعالیت های آتی خود را در این راستا برنامه‌ریزی خواهد کرد.