En 1398/12/03

WhatsApp Image 2020-02-18 at 10.08.03 AM.jpeg

مسن‌ترین دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی فارغ‌التحصیل شد.
 علی امینیان، متولد ۲۲ خرداد ۱۳۲۰ ورودی ۹۶ پس از گذراندن چهار ترم، موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شد.

وی موفق شد پایان‌‌نامه خود را با عنوان حقوق در مسئولیت‌های تجارت خارجی در سیستم حقوق ایران با راهنمایی عاطفه لرکجوری با درجه عالی دفاع کند.

امینیان بازنشسته بانک ملی است و سال ۹۲ مدرک لیسانس حقوق خود را از دانشگاه آزاد اسلامی واحد نوشهر اخذ کرده بود.

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با اظهار رضایت از وضعیت آموزشی و علمی این دانشگاه، تحصیل و یادگیری علم را از همه چیز مهم‌تر دانست و ضمن دعوت جوانان به یادگیری بیان کرد که نصیحتم به جوانان آن است که قدر خود را بدانند و تا زمانی که می‌توانند به تحصیلات ادامه دهند.

انتهای پیام/

جمعی از دانشجویان خواهر حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با خانواده شهید عقیل خلیلی‌زاده دیدار کردند.
 جمعی از دانشجویان خواهر حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان به‌مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) و روز مادر با خانواده شهید عقیل خلیلی‌زاده دیدار کردند.

مادر شهید عقیل خلیلی‌زاده با بیان اینکه فرزند وی عاشق شهادت بود، اظهار کرد: «عقیل به دوستان خود گفته بود، عکس شهدایی از من بگیرید و بعد هم زیر آن نوشته بود، شهید حاج عقیل خلیلی‌زاده.

وی با ذکر مجاهدت‌ها و تلاش‌های که شهدا، به‌ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای اسلام و کشور انجام‌ داده‌اند، عنوان کرد: «در دیداری که با حاج قاسم داشتیم، او از من پرسید، مادرش هستید؟! گفتم: بله. شهید بزرگوار نگاهی به عکس عقیل انداخت، لبخندی زد و گفت که وی را می‌شناسم.»

مادر شهید عقیل خلیلی‌زاده با بیان اینکه شهید، والدین خود را بسیار دوست داشت، ادامه داد: «عقیل روزی با اصرار زیاد مرا مجبور کرد بنشینم و سپس پایم را بوسید.»

وی با بیان اینکه شهید به خواندن نماز جماعت اهتمام فراوانی داشت، مطرح کرد: «وی نماز صبح‌های خود را در مسجد و به‌صورت جماعت می‌خواند، دست کوچک‌ترها را هم می‌گرفت و به نماز جماعت می‌برد و به دوستان همواره سفارش به نماز می‌کرد.»

مادر شهید عقیل خلیلی‌زاده شهید را خیلی سرزنده و بانشاط توصیف کرد و افزود: «عقیل زمانی که در مأموریت بود، می‌گفتیم، ای‌کاش عقیل دو الی سه روزی بیاید و ما را شاد کند.»

وی با اشاره به ارادت خلیل به امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری گفت: «سالروز تولد عقیل ۱۲ بهمن، سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به کشور بود به شوخی به ما می‌گفت: هیچ‌وقت روز تولدم را فراموش نمی‌کنید، چون که حضرت امام(ره) به وطن آمد و شهادت وی نیز چند روز بعد از سالگرد رحلت امام بود.»

 شهید عقیل خلیلی‌زاده ۱۹ خرداد سال ۸۹ به علت سقوط بالگرد در مأموریت کاری به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/

637171948819228679.jpg

نخستین دانشجویان دکتری تخصصی برق قدرت دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به افتخار دانش‌آموختگی نائل آمد.
 امیر غلامی  از رساله خود با عنوان «طراحی کنترل‌کننده مدل پیش‌بین مقاوم برای سیستم توربین بادی مبتنی بر DFIG» به راهنمایی علیرضا سحاب و عبدالرضا توکلی و مشاوره بهنام علیزاده دفاع کرد.

نتایج رساله وی در دو مقاله موفق به پذیرش در ژورنال‌های WOS به نام‌های Kybernetika در جمهوری چک و IETE Journal of Research از انتشارات Taylor & Francis شد.

محمدرضا مدبرنیا با دفاع از رساله خود با عنوان«کنترل مقاوم هم‌زمان ولتاژ و فرکانس سیستم قدرت تک‌ناحیه‌ای متصل به بأس بی‌نهایت» به راهنمایی بهنام علیزاده و علیرضا سحاب و مشاوره سیدمازیار میرحسینی‌مقدم در حضور هیئت داوران و دانشجویان دانش‌آموخته شد.

نتایج رساله وی در یک مقاله در نشریه ISA Transactions که یک نشریه Q۱ زیر مجموعه انتشارات Elsevier با IF ۳,۴۳ است، به چاپ رسید.دو مقاله وی با داوری در مجلات WOS از انتشارات Springer و Taylor & Francis است. وی با اخذ نمره کامل از رساله خود، دانش‌آموخته شد.

گروه برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان یکی از ریشه‌دارترین رشته‌های این واحد دانشگاهی بوده که در چند سال فعالیت خود هزاران دانش‌آموخته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد داشته و تاکنون ۲۲ نفر عضو هیئت علمی و بالغ‌بر ۱۰۰ عضو حق‌التدریس با آن همکاری داشته‌اند. این گروه دارای بیش از ۱۰ آزمایشگاه فعال بوده که مشغول خدمت‌رسانی به رشته‌های مختلف فنی و مهندسی واحد هستند. سال ۹۳ با توجه به توان و تجربه علمی بالای استادان گروه مجوز جذب دانشجو در مقطع دکتری تخصصی برق ـ قدرت به این واحد اعطا شده است.

انتهای پیام/

مسابقات شطرنج سیمولتانه به مناسب چهل‌ و یک سالگی انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد.
مسابقات شطرنج سیمولتانه که به مناسبت فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، سیدخلیل موسوی استاد بزرگ شطرنج و دانشجوی این واحد دانشگاهی همزمان با ۴۱ نفر از قهرمانان و پیشکسوتان شطرنج‌ بازی کرد که در این میان فقط ۶ نفر توانستند این بازی را مساوی و مابقی توسط سیدخلیل موسوی شکست خوردند.

انتهای پیام/

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: «خون پاک شهدا و زحمات ایثارگران و جانبازان منجر به اقتدار و امنیت کشور شده است و اگر این تلاش‌ها نبود، هم‌اکنون کشور تحت سلطه بیگانگان بود.»
 به مناسبت فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر جمعی از استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با حضور در منزل جانباز آزاده حسین پرویزرام با وی و خانواده‌شان دیدار کردند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در این دیدار با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی قدردان رشادت‌های ایثارگران است، اظهار کرد: «در راستای اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در جمع خانواده شهدا و ایثارگران سعی کردیم ارادت و قدردانی خود را به این قشر ایثارگر نشان دهیم.»

ایثارگران به وظیفه خود در قبال پیشرفت و امنیت کشور عمل کرده‌اند

محسن فلاح‌راد با بیان اینکه ایثارگران و خانواده‌هایشان تلاش‌های زیادی برای کشور کشیده‌اند، ادامه داد: «ایثارگران و شهدا به وظیفه خود در قبال پیشرفت و امنیت کشور عمل کرده‌اند و وظیفه ملت ایران به ویژه دانشگاهیان این است که ادای دین کرده و پیگیر آرمان‌ها، اهداف شهدا و ایثارگران باشند.»

وی، زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت را موجب ایجاد امنیت و اقتدار برای کشور دانست و توضیح داد: «خون پاک شهدا و زحمات ایثارگران و جانبازان منجر به اقتدار و امنیت کشور شده است و اگر این تلاش‌ها نبود، هم‌اکنون کشور تحت سلطه بیگانگان بود.»

 حسین پرویزرام جانباز و آزاده ۵۰ درصد به مدت ۱۰ سال در اسارت دشمن بعثی بود. وی سه سال در زندان موصل و هفت سال را در زندان رمادی بود که در سال ۶۹ به میهن اسلامی بازگشت.

انتهای پیام/

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در اختتامیه بیست‌وچهارمین جشنواره «هنر، ادبیات و پژوهش دینی» رتبه برتر جشنواره قرآن و عترت را کسب کرد.
حسین سرپُلی‌زاده دانشجوی کارشناسی‌ارشد رشته حقوق خصوصی واحد لاهیجان در اختتامیه بیست‌وچهارمین جشنواره «هنر، ادبیات و پژوهش دینی» که با حضور ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از مسئولان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد، در رشته نمایشنامه‌نویسی حائز رتبه برتر این جشنواره شد.

محمدابراهیم طلوع دبیر شورای قرآن و عترت استان گیلان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با اعلام این خبر اظهار کرد: «همه‌ساله با حمایت‌های رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و همت معاونت فرهنگی و دانشجویی (حوزه فعالیت‌های قرآن و عترت) مسابقات سراسری قرآن و عترت در سه بخش کتبی، شفاهی و جشنواره هنری با نظم، برنامه‌ریزی مناسب و حضور مطلوب علاقه‌مندان در واحدهای دانشگاهی سراسر کشور برگزار و منتخبان بخش‌های مختلف در اختتامیه هدایای خود را دریافت می‌کنند.»

 سرپُلی‌زاده به عنوان تنها دانشجوی منتخب از تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان مفتخر به کسب این رتبه شد.

انتهای پیام/