En 1398/08/22

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در پذیرش های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم 98 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، پیرو مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، تکمیل ظرفیت مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته رشته­ های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم 98 دانشگاه آزاد اسلامی مطابق جدول زمان بندی ذیل آغاز خواهد شد.

آغاز ثبت نام کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته

98/8/28

پایان ثبت نام

98/10/30

آغاز ثبت نام کارشناسی ناپیوسته

98/8/30

پایان ثبت نام

98/10/30

آغاز ثبت نام کاردانی پیوسته

98/9/2

پایان ثبت نام

98/10/30

جدول رشته / محل های این مرحله از پذیرش دانشجو و نحوه ثبت نام از داوطلبان طی اطلاعیه ای متعاقباً در سایت www.azmoon.net اعلام می شود.
انتهای پیام/

تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از روز پنج شنبه 23 آبان ماه آغاز و تا روز یکشنبه 26 آبان ماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از مرکز سنجش و پذیرش، پیرو مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از روز پنج شنبه 23 آبان ماه آغاز و تا روز یکشنبه 26 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد که براساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده اند ( اعم از پذیرفته شدگان یا مردودین اعلام نتیجه قبلی این مقطع و یا افرادی که در مرحله قبل انتخاب رشته ننموده اند) به منظور شرکت در این مرحله از تکمیل ظرفیت و انتخاب رشته/ محل در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند طی روزهای فوق با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونیکی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس http://azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

همچنین جدول رشته / محل های این مرحله از پذیرش دانشجو طی اطلاعیه ای در روز چهارشنبه 22 آبان ماه منتشر خواهد شد.

انتهای پیام /

image_2019_11_13-7_47_24_265_G8r.jpg

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی(سما) لاهیجان از کمک ۵۰ میلیون ریالی دانشجویان و دانش‌آموزان سمای لاهیجان و سیاهکل به موسسه محک(مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان) خبر داد.
افشار ضیاظریفی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در لاهیجان با اعلام این خبر با تشکر از احساس مسئولیت و حس کمک به همنوع خانواده سما اظهار کرد: «اسفندماه سال گذشته همایشی با عنوان«برگی از مهربانی» با هدف حمایت از کودکان سرطانی موسسه محک برگزار کردیم و در آن همایش قلک‌های این موسسه بین دانش‌آموزان و دانشجویان سما لاهیجان و سیاهکل توزیع و مقرر شد این قلک‌ها در روز دانش‌آموز جمع‌آوری شود و تحویل مؤسسه محک دهیم که با انجام این کار مبلغ ۵۰ میلیون ریال کمک نقدی جمع‌آوری شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که با ترویج فرهنگ ازخودگذشتگی، ایثار و تعاون در مجموعه سما بتوانیم روحیه تعاون و کمک به همنوع را در دانش‌آموزان و دانشجویانمان تقویت کنیم.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی(سما) لاهیجان این کار را نوعی فرهنگ‌سازی توصیف کرد و افزود با شادی کودکان سرزمینم قطعاً روحیه مضاعفی به آنان خواهیم بخشید و این مهم می‌تواند در سلامتی آنان نیز مؤثر واقع شود.

انتهای پیام/

مدرسه فوتبال دانشگاه آزادلاهیجان به انتخاب هیئت فوتبال استان به عنوان بهترین مدرسه فوتبال استان گیلان شد. این تنها بخشی از فعالت های مبتنی بر درآمدزایی است که در واحدهای تربیت بدنی استان انجام می شود.
سیاوش خداپرست، مدیر تربیت بدنی دانشگاه های آزاد استان گیلان در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز گفت: در واحدهای گیلان بحث درآمدزایی از اماکن ورزشی را به صورت جدی پیگیری می کنیم. در همین زمینه مدرسه فوتبال واحد لاهیجان در پنجمین سال فعالیت خود توانسته عنوان بهترین مدرسه فوتبال استان از نگاه هیات فوتبال این استان را از آن خود کند. طبق اعلام رسمی هیات فوتبال، مدرسه فوتبال واحد لاهیجان از نظر به روزآمدی و کارآمدی تجهیزات مورد استفاده قرارگرفته، حسن خلق و داشتن صلاحیت ورزشی مربیان و همچنین امکانات سخت افزاری در استان رقیبی ندارد.

وی تاکید کرد: همچنین در دیگر شهرهای استان نیز مدارس ورزشی بسیار خوبی داریم. واحدهای لاهیجان و رشت در شرف اخذ مجوزهای ورزشی لازم برای تاسیس باشگاه ورزشی هستند. در لاهیجان فوتبال، والیبال و کاراته درمدارس ورزشی تخصصی ما تدریس می شوند و مردم به آنها اعتماد دارند. به عنوان مثال امسال مدرسه فوتبال ما بیش از دویست شاگرد داشت که بسیاری از آنها عضو خانواده دانشگاه آزاد نبودند.

مدیرتربیت بدنی دانشگاه های آزاد استان گیلان با اشاره به قهرمانی تیم فوتسال کارکنان دانشگاه آزاد گیلان در مسابقات کشوری دانشگاه آزاد گفت: در تمام رده ها، بحث های ورزشی را بسیار جدی می گیریم. در تمام مدارس ورزشی استان نیز صرفا از دانشجویان یا فارغ التحصیلان خود دانشگاه استفاده می کنیم. واحدهای استان گیلان قصد دارند در زمینه درآمدزایی از امکان ورزشی، به رکوردهای تازه ای دست پیدا کنند.

انتهای پیام /

image_2019_11_3-18_0_36_418_71z.jpg

🔺13 آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز مبارزه با استکبار جهانی گرامی باد

🔵روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحدلاهیجان

در آستانه فرا رسیدن روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز، جمعی از دانشگاهیان واحد لاهیجان با خانواده دانشجوی شهید اسرافیل خجسته دیدار کردند.


 به مناسبت فرا رسیدن ۱۳ آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز، جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با حضور در خانه شهید اسرافیل خجسته با آرمان های امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب تجدید بیعت کردند.

سیروس بیدریغ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در این دیدار، شهدا را افتخار ایران اسلامی دانست و گفت: تمامی شهدا، به ویژه شهید خجسته افتخار بزرگی برای شهرستان و دانشگاهیان هستند که باید به عنوان الگوی جوانان امروزی معرفی شوند.

وی با اشاره به ایثارگری های جوانان این مرز و بوم در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی قدردان فداکاریها و جان‌نثاری های ایثارگران است و سعی می کنیم با دیدار خانواده شهدا، یاد این بزرگواران را در دانشگاه همواره زنده نگه داریم.

مادر شهید اسرافیل خجسته نیز در این مراسم گفت: فرزندم هنگامی که دانش آموز بود با اصرار، رضایت پدر و مادر خود را گرفت و همواره می‌گفت از من راضی باشید تا حضرت علی اکبر(ع) از دستان شما و من راضی باشد.

وی با بیان اینکه خانواده شهدا از دانشگاهیان انتظاراتی دارند، افزود: انتظار داریم استاد های ما در کلاس خود به خوبی تدریس و جوانان را هدایت کنند و دانشجویان هم به خوبی درس بخواند و برای کشور مفید باشند و مشکلات کشور را حل کنند.

مادر شهید اسرافیل خجسته با بیان اینکه خانواده شهدا برای انقلاب، اسلام و حفظ ارزش های آن هزینه زیادی پرداخت کردند، دانشگاهیان را به رعایت حفظ ارزشها و رعایت حجاب و عفاف دعوت کرد.

شهید دانش آموز، اسرافیل خجسته در سال 1349 دیده به جهان گشود و در سال 1365 در منطقه حاجی عمران و در عملیات کربلای 2 به فیض شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: «در مرکز تحقیقات شیلات دکتر کیوان می‌توان علاوه بر تحقیقات، مباحث مرتبط با تجاری‌سازی و پرورش ماهی‌های خاوریاری را نیز انجام داد.»
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، ظهر امروز با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، شهردار چاف و چمخاله، کارشناسان واحد، سازمان شیلات و گردشگری استان گیلان، جلسه هماهنگی نخستین جشنواره تخصصی غذاهای دریایی برگزار شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در این جلسه با بیان اینکه بیش از سه دهه از تأسیس واحد لاهیجان گذشته است، اظهار کرد: «قدمت رشته شیلات دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان به بیش از ۳۰ سال می‌رسد، در این واحد دانشگاهی از مقطع کارشناسی تا دکترای رشته‌های مرتبط با شیلات وجود دارد و تعداد قابل توجهی از کارشناسان و مدیران کشور در زمینه شیلات از دانش‌آموختگان این واحد هستند.»
سیروس بیدریغ با بیان اینکه مراکز تحقیقات شیلات دکتر کیوان و مطالعات بافت‌های تاريخی ماسوله واحد لاهیجان از مراکز تحقیقاتی مطرح و شناخته‌شده در سطح دانشگاه‌های آزاد اسلامی هستند، اضافه کرد: «در مرکز تحقیقات شیلات دکتر کیوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان می‌توان علاوه بر تحقیقات، مباحث مرتبط با تجاری‌سازی و پرورش ماهی‌های خاوریاری را نیز انجام داد.»
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان برای رسیدن به اهداف خود نیاز به ارتباط بیشتر با جامعه و صنایع دارد، افزود: «از شیوه‌های جذاب ارتباط با جامعه برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های کاربردی و مفید است و به این دلیل به دنبال برگزاری جشنواره تخصصی غذاهای دریایی در واحد لاهیجان هستیم و در این همایش توانمندی‌های واحد، رشته‌های مرتبط با شیلات و زیست بوم منطقه معرفی می‌شود.»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، برگزاری این همایش‌ها را تقویت‌کننده حلقه ایجاد شده شهرداری، سازمان گردشگری، سازمان شیلات و واحد دانشگاهی دانست و افزود: «آشنایی جامعه با غذاهای دریایی و معرفی مزایای آن نسبت به سایر فرآورده‌ها و محصولات غذایی و شناخت بیشتر جامعه خصوصاً مدارس با رشته‌های مرتبط با شیلات از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در این جشنواره است.»
حمایت شهرداری چاف و چمخاله از برگزاری نخستین جشنواره تخصصی غذاهای دریایی
شهردار چاف و چمخاله نیز در این نشست با اعلام حمایت کامل شهرداری از برگزاری نخستین جشنواره تخصصی غذاهای دریایی بیان کرد: «جامعیت برگزاری مراسم بسیار کامل است و برای بررسی آن ساعت‌ها کار کارشناسی صورت گرفته است و سود آن به حوزه‌های مختلف استان گیلان از قبیل دانشگاه، شهرداری و صنایع مرتبط خواهد رسید.»
کمیل لاهوتی با بیان اینکه ایجاد هر شغل برای دولت هزینه بالایی دارد، توضیح داد: «دانشگاه با برگزاری چنین همایش‌ها و ارتباط موثر و دائم با صنایع و جامعه می‌تواند به ایجاد شغل‌های پایدار مبتنی بر توانمندی و ظرفیت‌های استان گیلان به دولت کمک کند.»
انتهای پیام/