En 1397/04/27

دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه‌هایی، سرفصل‌های بازنگری شده 26 رشته در تمامی مقاطع تحصیلی را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، سرفصل‌های بازنگری شده طبق مصوبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت بهره‌برداری در سایت مرکز برنامه‌ریزی درسی به آدرس www.sep.iau.ir قرار داده شده است و اجرای این سرفصل‌ها از نیمسال اول سال تحصیلی 98-1397 برای دانشجویان ورودی سال 1397 و به بعد لازم‌الاجراست.

بر اساس بخشنامه‌های مذکور؛ سرفصل‌های جدیدی که تاکنون در مورد رشته‌های مقطع کارشناسی بازنگری شده، شامل رشته‌های علوم و مهندسی خاک، بازیگری، نقاشی، علوم دامی و علوم و مهندسی صنایع غذایی است.

ازجمله سرفصل‌های بازنگری شده رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی می توان به رشته‌های علوم مهندسی آبخیز (با چهار گرایش سیلاب و رودخانه، مدیریت حوزه های آبخیز، حفاظت آب و خاک و آبخیزداری شهری)، علوم دامی (با پنج گرایش ژنتیک دام و طیور، فیزیولوژی دام و طیور، تغذیه دام، تغذیه طیور و زنبورعسل)، نوازندگی موسیقی جهانی، علوم و مهندسی مرتع (با سه گرایش مدیریت مرتع، اصلاح و احیای مرتع و گیاهان دارویی و صنعتی)، انگل‌شناسی، مدیریت حاصلخیزی و زیست‌فناوری خاک (با دوگرایش شیمی حاصلخیزی و زیست‌فناوری خاک و تغذیه گیاه و بیولوژی و بیوتکنولوژی خاک)، شیمی گرایش شیمی فیزیک، فیزیک (با هشت گرایش اپتیک و لیزر، ذرات بنیادی و نظریه میدانها، فیزیک آماری و سامانه های پیچیده، فیزیک پلاسما، فیزیک ماده چگال، فیزیک هسته ای، گرانش و کیهان شناسی، نجوم و اختر فیزیک)، فوتونیک، نانو زیست الهام (نانو بیو میمتیک)، میکروبیولوژی(با چهار گرایش میکروبهای بیماریزا، صنعتی، بیوسیستماتیک و بوم شناسی، محیطی)، آمار ریاضی، علوم کامپیوتر(با هفت گرایش محاسبات علمی، الگوریتم و نظریه محاسبه، داده کاوی، نظریه سیستم ها، علوم تصمیم و دانش، محاسبات نرم و هوش مصنوعی، منطق و روشهای صوری)، زیست شناسی جانوری (با سه گرایش فیزیولوژی، بیوسیستماتیک، سلولی و تکوینی) و زیست شناسی گیاهی (با سه گرایش فیزیولوژی، بیوسیستماتیک و بوم شناسی، سلولی و تکوینی) اشاره کرد.

همچنین رشته‌ های فارماکولوژی، انگل‌شناسی، رادیولوژی دامپزشکی (دستیاری)، قارچ‌شناسی، علوم و مهندسی آبخیز (با دوگرایش حفاظت آب و خاک و مدیریت حوزه های آبخیز) و علوم و مهندسی جنگل (با سه گرایش مدیریت جنگل، علوم زیستی جنگل و عمران و بهره‌برداری جنگل) در مقطع دکتری مورد بازنگری قرار گرفته است.

انتهای پیام

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی از صدور کارت بانکی دارای تسهیلات ویژه مالی و اعتباری به دانشجویان با قابلیت کمک هزینه شهریه تحصیلی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد بندرعباس، دکتر عبدالرسول پورعباس در چهاردهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، با تبریک فرا رسیدن دهه کرامت افزود: دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه کاملاً مردمی است و باید تمام تلاش خود را بکار گیریم تا با دادن خدمات مطلوب و در شان جامعه اسلامی،رفاه و رضایتمندی را برای مردم به ارمغان بیاوریم.

نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیات امنای استان هرمزگان، ازفعالیت علمی، فرهنگی و اقتصادی به عنوان سه محور اصلی فعالیت های این دانشگاه یاد کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق سیاست های نظام ، انقلاب و منویات رهبری با تدوین و برنامه ریزی اصولی و هدفمند فعالیت خود را بیش از پیش در حوزه های یاد شده ادامه خواهد داد.

وی تربیت دانشجویانی با روحیه انقلابی بالا و متعهد به انقلاب را از رسالت های مهم این دانشگاه برشمرد و اظهار کرد:دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان میراث بزرگ انقلاب باید پایگاه فرهنگی و انقلابی در جامعه باشد و بتواند به عنوان پشتیبان علمی و پژوهشی برای به نتیجه رسانیدن اهداف انقلاب نقش شایان توجه ای داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی ازبرنامه ریزی مدون برای تخفیفات دانشجویی به دانشجویان این دانشگاه خبر داد و گفت: این دانشگاه به دنبال این است تا با ایجاد منابع مالی مستمر و طرح های سرمایه گذاری سود ده و فعال کردن شرکت های دانش بنیان بتواند با تولید ثروت و درآمد زایی از تولیدات علمی ، وابستگی به شهریه را کاهش داده و بتواند از محل این سرمایه ها ،تخفیف شهریه دانشجویی اعمال کند.

دکتر پور عباس، بازنگری چارت سازمانی و حرکت به سمت چابک سازی را از دیگر اقدامات انجام شده در دانشگاه آزاد اسلامی دانست و تصریح کرد: برنامه مدون سبک سازی بدنه دانشگاه بعد از ماه ها بررسی و کار کارشناسی سرانجام به نتیجه رسید و با ابلاغ به واحدها و مراکز دانشگاهی قابل اجراست.

وی، راه اندازی سامانه یکپارچه سازی خدمات آموزشی، اداری و ... در دانشگاه را گامی مهم در راستای کاهش هزینه های غیر ضروری برشمرد و افزود: زیرساخت های این مهم به خوبی طراحی و انجام شده و کلیه خدمات از شکل دستی و جزیره ای به سمت خدمات یکپارچه دیجیتالی با تکیه بر فناوری آی تی پایه گذاری شده است که می تواند با شفاف سازی در کلیه خدمات و خریدها از خطاهای سهوی و عمدی جلوگیری و انجام این امورات را تسریع کند.

دکتر پورعباس تاکید کرد: از این پس تمام امورات دانشگاه از قبیل ثبت نام، انتخاب واحد، دریافت ها، پرداخت ها، حقوق و مزایا، خرید و فروش از طریق سامانه طراحی شده صورت می گیرد و از حالت دستی خارج می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید برتقویت شرکت های دانش بنیان و ایجاد طرح های اقتصادی در واحدهای دانشگاهی گفت: در دانشگاهها به گونه ای عمل شود که طرحهایی که قابلیت درآمد زایی و توجیه اقتصادی ندارند وارد چرخه مرکز رشد نشوند و هر استان سعی کند با تولید یک محصول با کیفیت ، آن را برند سازی و به درآمد زایی واقعی برسد.

636674954057921100.jpg

دکتر پور عباس، استان هرمزگان را استانی با پتانسیل بالا عنوان کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی باید با تکیه بر علم و فناوری و هدفمند با ورود به بخش های مختلف و معرفی ظرفیت های خود بتواند با تعامل و ارائه خدمات مناسب و بکارگیری از توانمندی های خود گام بزرگی در جهت سازندگی ، توسعه، حل معضلات و مشکلات جامعه بردارد.

وی، کاهش هزینه ها و کیفی سازی امورات دانشگاه را از رموز موفقیت دانست و تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه باید به گونه ای عمل کنیم تا با کمترین هزینه بیشترین خدمات را با کیفیت عالی به اقشار دانشگاهی و سایرین ارائه کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در پایان توسعه همه جانبه دانشگاه را خواستار شد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید با تکیه بر پتانسیل موجود خود و داشتن تجارب ارزشمند علمی و پژوهشی بتواند در همه حوزه ها پیشرفت کند و به کمک کشور بشتابد و بخش های مختلف دولتی و غیر دولتی را در همه زمینه ها یاری رسان باشد.

این جلسه با دستور "ایجاد طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری در راستای تقویت اقتصاد و بنیه مالی دانشگاه " کار خود را آغاز کرد و پس از بحث و بررسی های لازم توسط اعضای هیات امنا برخی از طرحها به تصویب رسید.

انتهای پیام/

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در دوره جدید مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی بسیاری از کارها و برنامه ها در راستای امر به معروف و نهی از منکر انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری در آیین ابلاغ احکام اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور دکتر مهدی هاشمیان معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در سازمان مرکزی برگزار شد، خاطرنشان کرد: در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولان با همه وجود تلاش می کنند تا از ارزش های الهی، انسانی و انقلابی مراقبت و آنها را در بدنه دانشگاه نهادینه کنند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی، دستگاه بزرگی است که می تواند علاوه بر عرصه آموزش عالی، در الگوسازی برای فضای داخل و خارج کشور نیز نقش مهمی داشته و موثر باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امر به معروف و نهی از منکر، دو فریضه بزرگ الهی است که همه ما در هر مسئولیتی که هستیم مکلفیم نسبت به آنها توجه جدی داشته باشیم. البته در دوره جدید مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی، بسیاری از کارها و برنامه ها در راستای همین موضوع انجام می شود.

دکتر کلانتری با اشاره به ابلاغ بخشنامه هشت ماده ای فرهنگی به تمامی واحدها و مراکز آموزشی این دانشگاه، یادآور شد: طبق این بخشنامه، برگزاری هرگونه اردوی مختلط و کنسرت در دانشگاه ممنوع است. همچنین آیین نامه عفاف و پوشش در راستای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر، پس از ساعت ها بررسی کارشناسی، تدوین و بومی سازی شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: با تلاش جهادگونه مسئولان و دست اندرکاران آموزش عالی، فضای ایمان به خدا، معنویت و اخلاق و مسئولیت شناسی بر دانشگاه حاکم خواهد شد و بی گمان در چنین فضایی تلاش های آموزشی و پژوهشی با رشد و ارتقای فزاینده ای رو به رو می شود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید مدیریتی به دانشگاه تراز انقلاب تبدیل و به عنوان الگویی شایسته برای فضای آموزش عالی کشور مطرح شود، گفت: همه تلاش ها بر این اساس است که دانشجو، با عشق و علاقه در فضای معنویت و اخلاق حسنه، فعالیت کند.

انتهای پیام/

مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه خود را در مدار انتخاب مدیران براساس شایسته‌سالاری قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم معارفه مدیرکل امور اقتصادی دانش بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر محمدصادق ضیائی مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه برگزار شد.

دکتر ضیائی در این جلسه با تاکید بر اهمیت تلاش برای تحقق اهداف سازمان گفت: بسیار مهم است که افراد با اهداف و تصمیم های سازمان همراه بوده و تصمیم‌ها را برای تحقق اهداف نسبت به منافع خود ترجیح دهند. این روحیه باید در میان تمامی پرسنل وجود داشته باشد و از شخصی‌ نگری و فردی‌ نگری فاصله بگیریم و با نگاهی جامع و نظام‌مند به سازمان، حرکت کنیم.

نظام شایسته‌سالاری در دانشگاه نهادینه خواهد شد

وی با بیان اینکه باید با توجه به شرایط تطبیق شغل و شاغل، سعی در نهادینه کردن نظام شایسته‌سالاری در دانشگاه باشیم، اظهار داشت: شاید یکی از نقاط ضعف اغلب سازمان ها مبحث مدیریت استعداد باشد که به آن پرداخته نمی شود؛ مدیریتی که با شایسته‌ گزینی، شایسته‌ پروری و شایسته سالاری معنا پیدا می کند.

دکتر ضیائی با تاکید بر اینکه مشی دانشگاه آزاد اسلامی حرکت در این راستا است، گفت: در این زمینه تلاش می شود افرادی در موقعیت های سازمانی قرار گیرند که از مسیر شایسته‌گزینی و شایسته‌پروری به شایسته‌سالاری رسیده باشند.

رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع، باید شایسته‌سالاری در انتخاب مدیران به مراتب دقیق‌تر و باسرعت در جای جای کشور اتفاق بیفتد. دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این فرآیند قرار گرفته و بر آن تاکید دارد.

وی در ادامه با اشاره به مبحث «علم بهتر است یا ثروت» گفت: امام صادق (ع) در این خصوص در چند فراز به بیان اهمیت حوزه علم پرداخته و تاکید می کند علم از شما محافظت می کند ولی در مقابل این شما هستید که باید از ثروت محافظت کرده و برای آن انرژی مصرف کنید. علم درواقع حفاظت‌کننده بشر است. در جای دیگری امام صادق تاکید می کند بعد از مرگ انسان، علم برای فرد ماندگار بوده و باعث عزت او می شود نه ثروت و مال او. ضمنا ایشان می فرمایند هر چه از علم مصرف شود بیشتر می شود و هر چه از ثروت صرف شود کمتر می گردد.

دکتر ضیائی ادامه داد: امام صادق (ع) درنهایت مطرح می کند که وقتی علم از شما محافظت کرد و نام شما را بلندآوازه می کند، برایتان سرمایه و آرامش می آورد. از این فرمایشات معصومین متوجه تاثیر و اهمیت علم در زندگی می شویم. علم باعث می شود که بتوانیم در حوزه هایی که فعالیت می کنیم، اقتدار داشته باشیم و این اقتدار برای ما همیشگی است.

وی با تاکید بر اهمیت اقتصاد دانش بنیان گفت: مبنای تجاری‌سازی ایده‌ها و عملی شدن نوآوری و تکنولوژی، علم و دانش است و ما باید خود را به این ابزار مجهز کنیم.

مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری طی سالیان سال است که همواره به حفظ اقتدار علمی کشور تاکید داشته‌اند، گفت: ایشان خواستار تداوم حرکت شتابان علمی کشور بوده‌اند و ما باید در این زمینه تمام تلاش خود را به کار بندیم.

دکتر ضیائی افزود: علمی که کاربردی نباشد و خود را در زندگی مردم نشان ندهد، در یک حصار مانده و نمی‌تواند بالندگی و رشد را به جامعه بیاورد بنابراین باید به دنبال علم کاربردی که نتیجه آن به جامعه برگردد، باشیم.

اقتصاد دانش بنیان باعث خلاقیت، نوآوری و حل مشکلات جامعه می شود

وی با اشاره به اهمیت کارآیی مدیران و کارمندان در یک سازمان گفت: امروز کار درست کاری است که اثربخش بوده و با خلاقیت و نوآوری سعی در ایجاد مزیت رقابتی، تعامل اجتماعی و حل مشکلات جامعه داشته باشد. دکتر فرهاد رهبر ریاست دانشگاه برای اقتصاد دانش بنیان اهمیت بسیاری قائل است چرا که این موضوع باعث خلاقیت، نوآوری و حل مشکلات جامعه می شود. «دانشگاه جوان‌گرا و مسئله محور» عنوانی است که دکتر فرهاد رهبر برای دانشگاه آزاد اسلامی برگزیده است.

دکتر ضیائی با بیان اینکه ریشه رسیدن به دانشگاه جوان‌گرا و مسئله محور، موضوع دانش بنیان است، تصریح کرد: امروز تمامی دانشگاه های برتر دنیا وابستگی خود را به شهریه کاهش داده و از راه اقتصاد دانش بنیان و تولید دانش، اداره می شوند. در همین راستا دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید تلاش خود را دوچندان کند و ریاست دانشگاه با وقت گذاری زیاد در این حوزه موکدا به دنبال تحقق این اهداف هستند.

رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه در سازمان باید انطباق رفتاری با سیر تحول تکنولوژی صورت گیرد، گفت: شاه‌کلید این بحث، مدیران هستند. مدیری که مطلع نبوده، شایسته‌سالار نباشد، تعامل و ارتباط نداشته باشد و از مجموعه خود بی‌اطلاع باشد، جز هزینه برای سازمان، برآیند دیگری ندارد.

وی تاکید کرد: تطبیق امکانات، نیازها و استخراج استراتژی وظیفه مدیران است. مدیران ما اولین مقصر حوزه های کاهش بهره‌وری هستند و باید در این مسئله دقت لازم صورت گیرد.

دکتر ضیائی با بیان اینکه مدیران منشاء اثر و الگوی رفتاری هستند، گفت: مدیر موفق باید طوری رفتار کند که هدایت‌گر جامعه در جهت استفاده حداکثری از حداقل منابع باشد.

دانشگاه آزاد اسلامی برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان نیاز به عزم جمعی و هم‌افزایی جهادی دارد

وی با تاکید بر اهمیت کار گروهی در تمام زمینه ها ازجمله اقتصاد دانش بنیان اظهار داشت: موفق شدن در این زمینه نیاز به یک همکاری جمعی و هم‌افزایی دارد. دانشگاه آزاد اسلامی که در جای جای کشور حضور دارد، می تواند در این زمینه اثرگذار باشد. من آینده اقتصاد دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی را بسیار روشن می بینم چرا که از نزدیک شاهد تصمیمات اتخاذشده در هیات رئیسه و هیات امنای دانشگاه هستم و تاکید دکتر ولایتی و دکتر فرهاد رهبر را در این خصوص دائما می شنوم.

رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: البته با یک عزم ملی و جمعی و یک هم‌افزایی جهادی، با وجود مشکلات می توانیم به اهداف عالیه خود در این زمینه دست یابیم و بسیار خوش بین هستم زیرا ریاست دانشگاه عزم جدی نموده اند که کمک رسان نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند و از این مسیر اهداف نظام را در حوزه آموزش و پژوهش مددرسان باشند.

وی ضمن تشکر از زحمات دکتر باقری معاون سابق مدیرکل امور اقتصادی دانش بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: روحیه تعامل‌پذیری ایشان در موفقیت این حوزه نقش بسزایی داشته و تواضع و فروتنی وی بسیار ستودنی است.

دکتر ضیائی با آرزوی موفقیت برای دکتر نجفی مدیرکل امور اقتصادی دانش بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این جایگاه بسیار حساس است و می تواند به دانشگاه کمک شایانی داشته باشد. طرح های مطرح‌شده در شورای اقتصاد دانش بنیان باید اصولی و کاربردی بوده و به سمت خلاقیت و نوآوری و نتایج ملموس حرکت کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک اتاق فکر بالغ بر هفت میلیون عضو از فارغ‌التحصیلان، اعضای هیات علمی ، کارکنان و دانشجویان دارد، تاکید کرد: این ظرفیت بزرگ می تواند در حل مشکلات کشور راهگشا و موثر باشد.

ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی به تحقق اهداف اقتصاد دانش بنیان کمک خواهد کرد

در ادامه، دکتر پیام نجفی مدیرکل امور اقتصادی دانش بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی با تشکر از همکاران قبلی در حوزه اقتصاد دانش بنیان دانشگاه، ابراز امیدواری کرد تا تحقق رسالت دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نهاد انقلابی در رفع نیازهای کشور در اقتصاد دانش بنیان، باید کوشا و مستمر کار کنیم.

دکتر نجفی با تاکید بر اینکه این دانشگاه ظرفیت بسیار بالایی در تمامی زمینه ها دارد، گفت: قطعاً این ظرفیت به تحقق اهداف اقتصاد دانش بنیان کمک خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما نیز باید مانند دانشگاه های برتر دنیا وابستگی خود به شهریه را کاهش داده و به تولید دانش وابسته شویم چرا که این موضوع علاوه بر رفع نیازهای داخلی دانشگاه، به کشور نیز کمک شایانی خواهد کرد.

انتهای پیام/

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: با تحولاتی که در دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق افتاده است، امید به بازگشت این مجموعه بزرگ به ریل اصلی دانشگاهی ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در اردوی آموزشی تشکیلاتی بانوی مؤمن انقلابی با اشاره به تحولات مدیریتی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: از زمانی که تحولات جدید در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده، امید به بازگشت این مجموعه بزرگ به ریل اصلی دانشگاهی ایجاد شده است و فعالیت های بسیار خوبی در بخش فرهنگی و سیاسی این دانشگاه شروع شده است.

وی خطاب به شرکت کنندگان در این همایش اظهار داشت: امیدوارم با حضور تأثیرگذار شما این دانشگاه در بعد فرهنگی، سیاسی، علمی و پژوهشی جزء دانشگاه های برتر کشور باشد و در تراز آنچه ملت ما شایسته است، بتواند حرکت کند.

حجت الاسلام محمدیان ادامه داد: برای آنکه بتوانیم مؤمن انقلابی را معنی کنیم باید به این عبارت آیت الکرسی توجه کنیم که می فرماید: «وَالَّذِینَ کَفَرُواْ أَوْلِیَآؤُهُمُ الطَّاغُوتُ» یعنی مرحله اول ایمان، کفر به طاغوت است و مؤمنان انقلابی که در مسیر حق حرکت می کنند، هیچگاه زیر بار زور نمی روند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: کسانی که به دنبال خدا هستند و می خواهند زندگی انسانی و ایمانی داشته باشند، نمی توانند در برابر ظلم و فساد سکوت کنند و نسبت به مشکلات سایر مسلمانان بی تفاوت باشند.

وی گفت: برخی در واکنش به مشکلات مسلمانان جهان بی تفاوت هستند و می گویند که ما کاری با دیگران نداریم، حتی ما را متهم می کنند که با آمریکا و اسرائیل چه مشکلی داریم. گویا ما به سراغ آنها رفته ایم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان افزود: در نظر برخی از این افراد جای شاکی، متهم و جلاد عوض شده است، در صورتی که این آمریکایی ها بودند که به سراغ ما آمدند و ما در برابر آنها مقاومت کردیم. اما آنها به وسیله قدرت رسانه می خواهند اینگونه القا کنند که جمهوری اسلامی ایران کشوری تنش آفرین است. در صورتی که این آمریکایی ها هستند که از هزاران کیلومتر آن سوی خلیج فارس به منطقه ما آمدند و می گویند که این حضور برای منافع ملیشان است و به ما می گویند که حق ندارید بگویید که اینجا چکار می کنید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها یادآور شد: آمریکایی ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در همه ادارات و حتی ارتش ایران حضور داشتند و سفارت آنها به محلی برای فعالیت های جاسوسی تبدیل شده بود. زمانی که دانشجویان ما لانه جاسوسی را تسخیر کردند، ما را ستمکار دانستند که چرا نیروهای ما این اقدام را انجام دادند.

وی گفت: عده ای در داخل معتقدند که آمریکا چون ابرقدرت است هر کاری که خواست می تواند انجام بدهد و می خواهند که ما با آنها سازش کنیم. اما نمی دانند که اگر ما در مقابل آمریکا تسلیم بشویم چه اتفاقی می افتد و آنهایی که تسلیم شدند در برابر این ذلت چه بدست آوردند.

حجت الاسلام محمدیان خاطر نشان کرد: کشور ما سالها در دست آمریکایی ها بود، اما آنها برای ما چه دستاوردی داشتند. آیا ایران در آن زمان تولیدات علمی داشت و به تکنولوژی و فناوری دست یافته بود؟ این در حالی است که در آن دوران ایران در هیچ رتبه بندی علمی جهان جای نداشت. اما امروز از نظر علمی در بسیاری از رشته ها رتبه زیر 10 را بدست آورده ایم که این موفقیت به آسانی بدست نیامده است. بلکه در سایه استقلال و آزادگی جوانان ما تلاش کردند تا به این جایگاه برسیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: اگر براساس منافع دنیوی هم محاسبه کنیم، عزت و سعادت ما در گرو مقاومت و ایستادگی است. چرا که براساس وعده خدا اگر بایستیم، پیروز خواهیم شد، همانطور که چهل سال است ایستاده ایم و این وعده محقق شده است. قطعاً بعد از این هم ملت ما با تمام وجود خواهد ایستاد و آینده روشنی از آن جوانان کشور خواهد بود.

انتهای پیام/

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما به عنوان سربازان مقام معظم رهبری ضمن تسلیم نشدن در برابر فشارها ، پشتیبان مستحکم برای رهبر معظم انقلاب هستیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اردوی آموزشی تشکیلاتی بانوی مومن انقلابی با حضور دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در هتل فرهیختگان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی آغاز به کار کرد.

دکتر فرهاد رهبر در این مراسم با ابراز خرسندی از حضور در جمع بانوان مومن انقلابی با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این همایش، گفت: امیدوارم پس از پایان این اردو بتوانید شبکه موثری از این روحیه، تفکر و اندیشه در سراسر کشور به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کنید و از این اقدام شایسته و انقلابی خود لذت ببرید.

وی با تاکید بر نقش چشمگیر بانوان در پیدایش و استمرار انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: این نقش در تکامل جامعه اسلامی و بلوغ جامعه و انقلاب نیز نقش ارزنده و قابل تأمل و توجهی است. تداوم نقش ارزنده بانوان در دهه چهارم انقلاب اسلامی که با تلاطم هایی روبه‌روست، مستلزم چند ویژگی و شاخص است که باید در بانوان مومن انقلابی تقویت و تکثیر شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گسترش فرهنگ پایبندی به مبانی و ارزش های اساسی انقلاب اسلامی را از ویژگی های بانوان مومن انقلاب دانست و افزود: به این منظور، زن مومن انقلابی باید خود را به عنوان یک الگو در جهان معرفی کند و الگوی فرهنگ ابتذال غرب را از جامعه پاک کند.

دکتر فرهاد رهبر الگو بودن زن مومن انقلابی در جهان را مستلزم تابعیت از الگوهای برتر اسلامی عنوان کرد و گفت: بانوان باید ائمه اطهار (ع) به ویژه حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت زینب (س) را الگوی خویش قرار دهند و از سرچشمه نبوت و امامت الگو بگیرند و آنها را در جامعه ترویج دهند. زن مومن در تراز انقلاب اسلامی، برای الگو بودن نیازمند حفظ فطرت و اصالت خود است.

وی پرهیز از تنبلی، محافظه‌کاری و ناامیدی را از شاخص های دیگر زن مومن انقلابی دانست و افزود: مردان بزرگ در دامان زنان بزرگ تربیت می شوند و اثرگذاری زنان انقلابی در هدایت جامعه، تربیت نسل فعال و مجاهد جامعه بی‌نظیر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امروز یکی از استراتژی های دشمن گسترش ناامیدی و یأس در کشور است، گفت: یأس و ناامیدی از تنبلی و محافظه‌کاری خلق می شود و زن مومن انقلابی باید در میدان مجاهده و مبارزه پیش‌قدم باشد.

وی با بیان اینکه بانوان مومن انقلابی باید میدان مبارزه را به اقتضای زمان و مکان بشناسند و براساس آن عمل کنند، اظهار داشت: مقدمه این مبارزه، مجهز شدن زنان به علم، آگاهی و بصیرت است. اگر بانوان، دشمن و ابزار آن را شناسایی کنند، همانند زمان پیروزی انقلاب اسلامی می توانند معجزه خلق کنند.

دکتر فرهاد رهبر ادامه داد: زن مومن در تراز انقلاب اسلامی می تواند با افزایش علم و دانش و بصیرت خود در جامعه الگو و تاثیرگذار باشد و تمدن اسلامی را خلق کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی حلم، بردباری و صبوری در برابر سختی ها و فشارها را از شاخص های دیگر زن مومن در تراز انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: الگوی همه به ویژه بانوان در این زمینه باید حضرت زینب (س) باشد. اگر ما بتوانیم ذره‌ای از سختی های ایشان را تحمل کنیم، قطعاً معجزه می آفرینیم. صبر و بردباری سبب می شود شاخص برتر تسلیم نشدن در برابر فشارها در ما به وجود آید و تقویت شود.

وی تاکید کرد: ما به عنوان سربازان مقام معظم رهبری ضمن تسلیم نشدن در برابر فشارها، پشتیبان مستحکم برای رهبر معظم انقلاب هستیم و ایشان نیز با اطمینان به سربازان خود در جبهه مقاومت در مقابل خواسته های سلطه‌گرایانه دشمن می ایستند.

دکتر فرهاد رهبر با تاکید بر اینکه باید حافظ خون و نگه‌دارنده پرچم شهدا باشیم، گفت: ابزار حفاظت از خون شهدا، مسئولیت‌پذیری و تکلیف‌مداری است و این شاخص نیز باید در بانوان مومن انقلابی تقویت شود.

وی بر پیشتازی در علم و فرهنگ از سوی بانوان مومن انقلابی تاکید کرد و افزود: امام (ره) می فرمایند فرهنگ اسلامی مظلوم است. این فرهنگ باید زنده شود و بانوان در این عرصه می توانند نقشی اساسی ایفا کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه اظهار داشت: از اردوی آموزشی تشکیلاتی بانوان مومن انقلابی انتظار دارم برای زنده شدن فرهنگ اسلامی برنامه زمان بندی شده و عملیاتی طراحی کنند و نقش تک‌تک عناصر آن را مشخص و تبیین کنند.

دکتر فرهاد رهبر با بیان اینکه پیشتازی در میدان علم و فرهنگ نیازمند حرکت مدبرانه، منسجم، هماهنگ و برنامه‌ریزی شده در دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: این دانشگاه باید به عنوان یک الگو در کشور و جهان توسط بانوان مومن انقلابی معرفی شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در زمینه پیشرفت علمی هرگز نباید به وضع موجود رضایت بدهیم، خاطرنشان کرد: رضایت به وضعیت موجود یعنی توقف و نابودی. باید همواره حرکت به سمت پیشرفت در دستور کار و برنامه خود قرار دهیم. هر قله‌ای را که فتح کردیم، باید بلافاصله قله بالاتر و بزرگ‌تر دیگری را هدف بگیریم. قله های هدف به ویژه در عرصه علم و فرهنگ باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه زن مومن در تراز انقلاب اسلامی نباید نقش خود را در خانواده فراموش کند، گفت: خانواده بنیان همه اجتماعات و تشکل هاست و اگر خانواده‌ای از آسیب های اجتماعی مصون بماند، قطعاً جامعه پاک و عاری از هرگونه آسیب می شود.

وی در پایان خطاب به بانوان مومن انقلابی حاضر در همایش، تاکید کرد: برنامه‌ریزی های دقیق و منسجم در خانواده داشته باشید و امیدوارم همواره در تمامی مراحل زندگی خانوادگی و اجتماعی خود موفق باشید.

انتهای پیام/

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در علم، اخلاق، معنویات و سیاست باید جایگاه شایسته خود را به دست آورد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در همایش بانوی مومن انقلابی که امروز در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: برای بنده توفیقی است که امروز در محضر اساتید و دانشجویان بانوی دانشگاه آزاد اسلامی هستم و از آقای دکتر کلانتری برای تحولات خوبی که در حوزه فرهنگی و دانشجویی ایجاد کرده اند، تشکر و قدردانی می کنم.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری برای تحقق اهداف جمهوری اسلامی ایران از جامعه دانشگاهی توقع ویژه ای دارند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب سالهاست که مطالبات خود از دانشگاه ها را بیان می کنند و ما امیدواریم که دانشگاه آزاد اسلامی در این مسیر پیشتاز باشد.

دکتر ولایتی افزود: در دانشگاه هایی که زمینه محقق ساختن این توصیه ها را دارند، توقع بیشتر است و دست ما برای پرورش نخبگان در دانشگاه آزاد بازتر است.

وی با بیان اینکه دانشگاه در فرهنگ و تمدن اسلامی دو بخش دارد، خاطرنشان کرد: هدف دانشگاه ها باید تربیت و تعلیم باشد و اینکه در برخی جاها تعلیم مقدم تر از تربیت قرار می گیرد، اشتباه است، چرا که در قرآن موضوع تربیت و تزکیه نفس بر تعلیم تقدم دارد، همانطور که خداوند می فرمایند:«یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُم مِّن ذَکَرٍ وَأُنثَىٰ وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا ۚ إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ»

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: این نگرش دیدگاه خداوند متعال است که در سایر ادیان هم همین گونه بیان شده، اما در اسلام دستور الهی است که فرقی میان زن و مرد وجود ندارد و اختلافات جنسیت، ملت ها، قومیت ها و نژادها، ملاک برتری نیست و از نظر خداوند هر که تقوا دارد، جایگاهش در نزد خدا محبوبتر است.

دکتر ولایتی با اشاره به جایگاه زنان و مادران در اسلام، گفت: روزی شخصی از پیامبر اسلام(ص) پرسیدند که من به چه کسی بیشتر احسان کنم و پیامبر(ص) در جواب فرمودند به مادرت و شخص سوال کننده تا سه مرتبه دیگر این سوال خود را تکرار کرد و پیامبر (ص) در سه پاسخ اول فرمودند به مادرت بیشتر احسان کن و مرتبه چهارم نام پدر را بردند که این موضوع نشان از جایگاه مادران در اسلام دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم ببینیم جامعه، آینده خوبی دارد، باید ببینیم که مادران آن جامعه چگونه هستند و از دامن این مادران فرزندان دارای فضل و معرفت تربیت می شود یا خیر؟

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه شیعیان و اهل تسنن موقعیت و جایگاه ویژه ای برای حضرت زهرا (س) قائل هستند، تأکید کرد: اهل بیت (ع) می فرمایند که ما حجت خدا بر مردم هستیم و حضرت زهرا (س) حجت خدا بر ماست که این موضوع نشان از جایگاه حضرت صدیقه الطاهره در اسلام دارد.

دکتر ولایتی با بیان اینکه در اسلام هیچ تبعیضی بین زن و مرد وجود ندارد، گفت: امروز توقع از دانشجو بیش از این است که در صحنه عمل دیده می شود و دانشجویان خانم نقش مهمی در اصلاح جامعه دارند. برای یافتن جایگاه بانوان باید دید آیا دانشجویان و کسانی که طالب علم و فضل هستند، در این عرصه پیشتازی می کنند و پرچمدار هدایت جامعه هستند و در حل مشکلات جامعه مشارکت دارند ؟

وی ادامه داد: اکنون ما در کشور 5 میلیون دانشجو داریم که رتبه چهارم جهانی نسبت جمعیت به دانشجو را دارا هستیم، چرا که در بسیاری از کشورهای صنعتی جهان جوانان علاقه به تحصیلات عالیه ندارند و بیشتر به دنبال پول و کار هستند، اینکه می بینیم برخی از افراد برجسته علمی در کشورهای پیشرفته حضور دارند، دلیل آن جذب مغزها از سایر کشورهاست که کشورهای پیشرفته نخبگان را جذب می کنند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به خوی استکباری آمریکا، گفت: آمریکا پس از جنگ جهانی اول دنیا را غارت کرد، همانطور که اکنون هم رئیس جمهور این کشور به عربستان سعودی و امارات سفر می کند و بی شرمانه می گوید که از این کشورها پول به دست می آورد و اموال سایر کشورها را غارت می کند.

دکتر ولایتی با اشاره به وظایف دانشگاه ها در پرورش نخبگان، گفت: انتظاری که از دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور وجود دارد، این است که دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی همچون نظامیه بغداد، حوزه های علمیه نجف، قم، بعلبک، اصفهان، قزوین، مشهد، شیراز، تهران و مانند آنها انسانهای فرهیخته به جهان عرضه کنند.

وی تصریح کرد: ما دانشمندان و فرهیختگانی همچون ابوعلی سینا داشتیم که کمتر از صد سال از تألیف کتاب قانون و شفا او نگذشته بود که این کتابها به زبان لاتین ترجمه شده اند و بعد از اختراع ماشین چاپ اولین کتابی که بعد از کتب مقدس به چاپ رسید، کتاب قانون ابن سینا بود.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کشور ما استعداد آن را دارد که افرادی همچون ابن سینا، قطب الدین شیرازی، غیاث الدین و صدرالدین دشتکی، صدر المتألهین و ... را تربیت کند، گفت: ما در جهان کسانی که قابل مقایسه با حافظ و سعدی باشند را نداریم و یا تفسیر قرآنی مانند علامه طباطبایی تألیف کند. اکنون سوال این است که ما چند علامه طباطبایی، امینی، قزوینی و ... تربیت کرده ایم؟

دکتر ولایتی با اشاره به قدمت دانشگاه در ایران، گفت: رشید الدین فضل الله همدانی حدود 700 سال پیش در تبریز اولین شهرک دانشگاهی جامع در تاریخ تمدن بشری را احداث کرد که بیش از 600 دانشجو از کشورهای جهان در آن تحصیل می کردند و اخلاق موضوعی بود که در کنار علم مورد تأکید علم خواجه رشید بود.

وی با تأکید بر اینکه در قرآن 80 بار از علم و مشتقات آن نام برده شده، افزود: خداوند در قرآن کریم می فرماید: "هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ" و این نشان از اهمیت علم و دانایی در اسلام دارد و علم هم از معنای وسیعی برخوردار است که معنی متعالی آن العلم نور است و علم شامل اخلاق و معنویات می شود.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امیدوارم با کمک شما منتخبان اعضای تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی این دانشگاه پرچم علم، اخلاق و سیاست را برافراشته نگه دارد، گفت: باید به جایگاهی برسیم که دانشگاه آزاد اسلامی در علم، اخلاق، معنویات و سیاست پیشتاز باشد و به یک دانشگاه مؤلف و تولید کننده علم تبدیل شود.

دکتر ولایتی با اشاره به اهمیت تألیف کتاب در دانشگاه، گفت: ما کتاب های زیادی در حوزه های مختلف علمی و عملی داریم، اما تا درباره آناتومی گفته می شود، همه کتاب "گری" یا در علم فیزیولوژی همه کتاب "گایتون " را معرفی می کنند.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که باید در هیأت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی برای ارتقاء مرتبه علمی اعضای هیأت علمی مورد بررسی قرار بگیرد، این است که آیا فرد مورد نظر تألیف کتاب براساس یافته های دنیا و بومی داشته است یا خیر.

دکتر ولایتی در پایان خاطرنشان کرد: این ظرفیت در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که با تلاش استادان و دانشجویان این دانشگاه، پرچمدار علم، اخلاق، معنویت و سیاست شود.

انتهای پیام/

برگزاری جلسه هم اندیشی نماینده شهرستان لاهیجان و سیاهکل با مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان

دکتر ذبیح نیکفر نماینده محترم مردم شهرستان لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، با رئیس واحد، معاونین، روسای دانشکده ها، مدیران اداری و آموزشی دیدار و از نزدیک در روند امور قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، دکتر نیکفر با اشاره به جایگاه نخبگان در دانشگاه افزود: برای حل مشکلات باید به نخبگان و متخصصان میدان داده شود و هر جا به نخبگان و جوانان اطمینان شد، مشکلات سریعتر حل شده است.

وی تفرقه و فردگرایی را از آفات جامعه امروزی دانست و ادامه داد: اکنون جامعه ما زیر بار فشار استکبار جهانی به رهبری آمریکا است و شرایط به گونه ای می باشد که می بایست به منافع ملی، نظام مقدس جمهوری اسلامی و امنیت آن فکر کرد و از فردگرایی اجتناب نمود و باید به مردم و حل مشکلات آنها فکر کرد و تفکر فوق می بایست در دانشگاهها نهادینه شود.

نماینده مردم لاهیجان با اشاره به ظرفیت های بالای استان گیلان و شهرستان و واحد لاهیجان بیان داشت: ظرفیت کشورها در تولید محصولات غذایی یکی از شاخصه های قدت آن می باشد و هم اکنون ایالات متحده مقدار زیادی از محصولات غذایی دنیا را تولید می نماید ، استان گیلان علی الخصوص شهرستان لاهیجان و دانشگاه آن می تواند جهت بالا بردن ظرفیت تولید مواد غذایی و حل مشکلات مربوط به فرآورده های چای، مشکلات مربوط به محصولات تراریخته اقدامات موثری را انجام دهد.

وی با اشاره به سیاست دانشگاه در ارتباط موثرتر با صنعت افزود: در استان گیلان صنایع مختلفی وجود دارد که اگر دانشگاهیان و نخبگان با آنها ارتباط برقرار کنند، مشکلات آنها کمتر و بهره ورریشان زیادتر خواهد شد.

دکتر سیروس بیدریغ رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، در آمدزایی غیر شهریه ای را از بزرگترین اهداف خود برشمرد و افزود: سیاست در آمدزایی غیر شهریه ای از اهداف سازمان و دانشگاه می باشد ، امروزه ارتباط واحد های دانشگاهی با صنایع و درآمدزایی شان از معیارهای سنجش آنان می باشد.

وی تولید محصولات گلخانه ای واحد را نمونه ای از درآمدهای غیر شهریه ای برشمرد و ادامه داد: محصولات ارگانیک و صد درصد طبیعی ای که در مزارع تحقیقاتی واحد تولید شده هم اکنون جهت استفاده مصرف کنندگان آماده بهره برداری می باشد.

رییس واحد لاهیجان و سیاهکل با ارزش بر شمردن محصولات تولید شده، ادامه داد: هم اکنون در حال آماده سازی جهت تولید محصولات دارویی و تزیینی با توجه به ارزش بالای تولید شده آن هستیم .

وی تولید اردک های اصلاح شده و متناسب با اقلیم شمال گیلان را نمونه ای از موفقیت های واحد دانست و ادامه داد: هم اکنون مقادیر زیادی از اردک های ارگانیک و سازگار با اقلیم گیلان در مرکز تحقیقاتی در حال رشد و تکثیر می باشند و از مزایای طیور فوق، تغذیه با آب تمیز و گندم می باشد که موجب ارزش غذایی بالای آنها شده است.

دکتر بیدریغ در ادامه توجه به ظرفیت های اقلیمی استان و گیلان، ایجاد قطب تولید گیاهان دارویی و تزیینی ، ارتباط با صنایع تولید مواد غذایی و گیاهی، ارایه الگوی بومی و پایدار برای کشاورزی و دامداری استان، عقد تفاهم نامه با موسسات تحقیقاتی، افزایش ظرفیت گلخانه های واحد، ترویج فرهنگ درختکاری را از اهداف واحد دانست و از تمامی اعضا جهت رسیدن به آنها کمک طلبید.

دکتر حمید رضا درودیان عضو هییت علمی گروه کشاورزی و زراعت واحد با اشاره به قرار گرفتن زمین زراعی برنج در اختیار گروه کشاورزی، افزود: امسال کشت مکانیزه محصولات کشاورزی از قبیل برنج با کمک اساتید و دانشجویان واحد صورت پذیرفته و در طی چند هفته آینده محصولات فوق به مرحله برداشت می رسند.

در ادامه وی در مورد چگونگی رسیدن به اهداف مد نظر واحد توضیحات مختصری را بیان نمودند.

در پایان نیز برخی از معاونین و مدیران گروه های آموزشی توضیحاتی از حوزه تحت سرپرستی خود ارایه کردند.

photo_2018-07-10_20-26-35.jpgphoto_2018-07-10_20-26-50.jpgphoto_2018-07-10_20-27-17.jpgphoto_2018-07-10_20-27-43.jpgphoto_2018-07-10_20-28-00.jpgphoto_2018-07-10_20-28-34.jpgphoto_2018-07-10_20-28-31.jpgphoto_2018-07-10_20-28-10.jpgphoto_2018-07-10_20-28-16.jpgphoto_2018-07-10_20-27-50.jpgphoto_2018-07-10_20-27-30.jpgphoto_2018-07-10_20-27-24.jpgphoto_2018-07-10_20-27-04.jpgphoto_2018-07-10_20-26-56.jpgphoto_2018-07-10_20-27-00.jpgphoto_2018-07-10_20-26-39.jpgphoto_2018-07-10_20-25-59.jpg