En 1398/04/28

وب سایت

https://porseman.com

1.jpg

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی، بخشنامه تعطیلات تابستانی 1398 دانشگاه را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه تعطیلی تابستان 1398 را به رؤسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی (سما) دانشگاه ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است:

به استناد بند 4 صورتجلسه دویست و نود و سومین هیأت رئیسه دانشگاه و همچنین مصوبه پنجمین جلسه مورخ 98/3/29 شورای دانشگاه و به منظور ایجاد رفاه و تقویت روحیه همکاران مقرر شد کلیه واحدها و مراکز آموزشی از تاریخ 98/5/21 لغایت 98/5/29 (عید سعید قربان تا عید سعید غدیرخم) از تعطیلات تابستانی بهره‌مند شوند.

نکات حائز اهمیت:

مدت مذکور به عنوان مرخصی تشویقی لحاظ خواهد شد.

واحدها و مراکز آموزشی که مجری ترم تابستانی هستند، باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که در برنامه‌های آموزشی هیچ‌گونه خللی ایجاد نشود، همچنین با رعایت کلیه ضوابط مربوطه امکان تشکیل جلسات دفاع از رساله پایان‌نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و حضور علاقمندان در این جلسات نیز فراهم شود.

حضور پرسنل خدمات بهداشتی و درمانی و کادر بیمارستانی حسب برنامه شیفتی و مقررات مربوطه و طبق نظر ریاست واحد دانشگاهی خواهد بود.

برنامه‌ریزی به نحوی صورت پذیرد، کارکنانی که ماهیت وظایف و نوع شغل آنان به گونه‌ای است که باید در محل کار حضور یابند (مانند پرسنل شاغل در مراکز درمانی، بیمارستانی، حفاظت فیزیکی، تأسیسات و کارکنانی که به صورت شیفتی فعالیت می‌کنند) مطابق نظر مدیریت مربوطه از حداکثر مرخصی ایام مذکور در زمان تعیین‌شده استفاده کنند.

درخصوص همکاران سازمان مرکزی و دبیرخانه استان‌ها، مدیران بلافصل به نحوی عمل کنند که مجموعه تحت مدیریت ایشان بدون تعطیلی قابلیت پاسخگویی کامل را در این مدت داشته باشند.

مرخصی تشویقی فوق برای نیروهایی که ضرورت دارد در محل کار خود در این مدت حضور یابند، تنها تا پایان سال 98 معتبر خواهد بود.

تأسیسات حرارتی و برودتی غیرضرور (وسایل سرمایشی و گرمایشی) در ایام تعطیلات خاموش شود.

پیش از ترک محل کار از خاموش بودن کلیه وسایل برقی بخصوص دستگاه کپی، کامپیوتر و پرینتر اطمینان حاصل شود.

جهت رفاه و مساعدت به کارکنان ساعتی (غیربازنشسته) دارای مجوز همکاری از سازمان مرکزی و همچنین جلوگیری از ایجاد وقفه بیمه‌ای در کارکرد این دسته از کارکنان در واحدها و مراکز آموزشی و سازمان مرکزی مشغول به فعالیت هستند، مقرر شد در صورت عدم تکمیل سقف ساعت کاری در ماه (185 ساعت) با توجه به تعطیلی در این 5 روز کاری، نسبت به پرداخت حق‌الزحمه مردادماه سال جاری آنان صرفاً براساس میانگین کارکرد سه ماه اردیبهشت، خرداد و تیرماه سال 98 و حداکثر تا سقف 185 ساعت اقدام شود.

با رعایت مفاد بندهای 2، 3 و 4 رؤسای واحدها و مدیران مرتبط به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا همکاران در تاریخ های 19، 20 و 30 مرداد بتوانند از مرخصی استحقاقی بهره‌مند شوند.

در موارد مستحدثه خارج از مفاد این بخشنامه براساس تصمیم دبیرخانه استان عمل شود.

انتهای پیام/

دومین دوره طرح معرفت رضوی
دوره طرح " معرفت رضوی " ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، مرداد و شهریور ماه 98 - مشهد مقدس،
دانشجویان علاقمند جهت کسب اطلاعات و ثبت نام به دفتر مدیریت فرهنگی و     https://velayat.iau.ir    مراجعه نمائید.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام نتایج درخواست های نقل و انتقال و میهمانی نیمسال اول سال تحصیلی 99-98 دانشجویان در شهریور ماه خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه تعداد زیادی درخواست برای نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه در سامانه منادا ثبت شده است، گفت: نتیجه نهایی این درخواست ها در شهریور ماه اعلام می شود.

وی افزود: متقاضیان برای اطلاع از نتیجه درخواست خود صرفا می‌توانند به سایت منادا به نشانی https://monada.iau.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام /

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: همکاری بیشتر سازمان صداوسیما به‌عنوان واسطی میان جامعه و دانشگاه تضمین‌کننده ارائه راه‌حل‌های گوناگون برای حل معضلات جامعه است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، سیروس بیدریغ ظهر امروز در دیدار با محمدباقر باقرزاده رئیس سازمان صداوسیما مرکز گیلان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان را یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های منطقه شمال کشور دانست و اظهار کرد: این واحد دانشگاهی با دارا بودن بیش از ۸ هزار دانشجو و امکانات بی‌نظیر کارگاهی و آزمایشگاهی، دارای ظرفیت بالایی برای حل مشکلات استان و کشور است و این انتظار از سازمان صداوسیما وجود دارد که با تعامل با دانشگاه، امکانات و ظرفیت این واحد دانشگاهی را برای حل مشکلات به جامعه معرفی کند.

وی با برشمردن برخی از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان افزود: این واحد دانشگاهی با دارا بودن مراکز تحقیقاتی همانند مرکز پرورش آبزیان کیوان چمخاله و استادان مجرب، در حال تولید محصولات آبزی برای ایجاد امنیت غذایی کشور بوده و این مرکز از برترین مراکز تحقیقاتی کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان این واحد دانشگاهی را در حوزه‌های کشاورزی، رباتیک، فناوری، عمرانی دارای امتیازهای ویژه دانست و گفت: همکاری و ارتباط بیشتر سازمان صداوسیما به‌عنوان واسطی میان جامعه و دانشگاه تضمین‌کننده ارائه خدمات و راه‌حل‌های گوناگون برای حل معضلات جامعه است.

رئیس سازمان صداوسیما مرکز گیلان نیز با بیان ارتباط ویژه میان دانشگاه و صداوسیما گفت: با ایجاد ارتباطی که میان دانشگاه و صداوسیما برقرار شده ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان می‌تواند رخدادها و همایش‌های علمی خود را برای پوشش در اختیار صداوسیما قرار دهد.

محمدباقر باقرزاده با بیان بیانیه راهگشای گام دوم مقام معظم رهبری افزود: باید با معرفی دانشجویان نخبه و کارآفرین که در کنار تحصیل موفق به کارآفرینی شده‌اند به‌عنوان الگو از نیروی آنان برای حل مشکلات جامعه استفاده کرد.

وی پوشش استارت‌آپ‌های مرتبط با فضای کسب‌وکار مرکز گیلان، آمایش سرزمینی، ایجاد اشتغال و رونق تولید را از دیگر حوزه‌هایی دانست که می‌تواند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان همکاری بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/

image_2019_7_14-17_9_6_192_JIu.jpg

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان اعلام کرد که اجرا و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف را از خود آغاز کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، سیروس بیدریغ ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی کانون حجاب و عفاف شهرستان لاهیجان با اعضای ستاد آراستگاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با بیان اینکه دین مبین اسلام حجاب را در جامعه ایران کامل کرد، گفت: از آثار به‌جامانده قبل از اسلام به‌وضوح دیده می‌شود که ایرانیان بر خلاف سایر اقوام به نوعی از پوشش اعتقاد داشتند و به همین دلیل، پس از اسلام آوردن ایرانیان، حجاب و عفاف مورد پذیرش و توسعه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه دانشگاه خارج از جامعه نیست، بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی زیادی از قبیل همایش‌، کرسی‌های آزاداندیشی و سخنرانی در واحد لاهیجان برگزار شده و این واحد با آغوشی باز پذیرای نظر مردمی، ارگان‌ها و نهادهای مسئول به‌خصوص سازمان‌های مردم‌نهاد است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با اعلام اینکه فرهنگ حجاب و عفاف را از خود آغاز کرده‌ایم، اظهار کرد: از آنجا که کارکنان و استادان الگویی مناسب برای دانشجویان و استاد و معلم برای دانشجویان مرجع  هستند از استادان و کارکنان پایبندی به این حکم الهی و ترویج آن را درخواست  کرده‌ایم.

مسئول کانون حجاب و عفاف لاهیجان نیز گفت: مهندسی فرهنگی جامعه بر عهده متولیان فرهنگی جامعه مانند دانشگاهیان و سازمان‌های مردم‌نهاد است و  باید در گام دوم انقلاب اسلامی به مقوله حجاب و عفاف توجه ویژه‌ای داشت.

سیدرضا علوی با بیان اینکه دانشگاه‌ها از ارکان قدرت یک نظام محسوب می‌شوند، افزود: استکبار جهانی به نقش دانشگاه‌ها در توسعه کشورها وافق و همواره در حال رسوخ به دانشگاه‌هاست. باید به دنبال خطوط فکری بود که توان مقابله با این نوع از هجوم‌ها را داشته باشد.

همکاری در حوزه‌های آموزش مرتبط با حجاب و عفاف، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، ایجاد تبلیغات محیطی، تولید محتوا، برگزاری همایش‌ها و احیای فرهنگ مسجد محوری و امر به معروف،  برپایی نمایشگاه عرضه و فروش محصولات مرتبط با حجاب اسلامی از مباحثی بود که در این جلسه مورد بررسی و موافقت جمع قرار گرفت.

انتهای پیام/