En 1398/05/27

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند سه نوع وام بر اساس زمانبندی دریافت کنند که در ادامه مسیر اخذ این وام‌ها را می‌خوانید.

به گزارش خبرنگار حوزه صنفی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، صندوق رفاه دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان این دانشگاه سه نوع وام بر اساس زمانبندی بازپرداخت (وام صندوق رفاه دانشگاه آزاد اسلامی، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وام از محل منابع بانک) ارائه می‌کند.

چگونه از صندوق رفاه دانشگاه آزاد می‌توان وام دریافت کرد؟

دانشجویان برای اخذ وام از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ابتدا باید در سامانه سجاد این دانشگاه ثبت‌نام کرده و پس از طی کردن مراحل اداری وام خود را بدون نیاز به حضور در بانک دریافت کنند.

مسیر اخذ وام شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از بانک

همچنین برای اخذ وام از محل‌ منابع بانک، دانشجویان باید به اداره رفاه واحد دانشگاهی خود مراجعه کرده و درخواست خود را اعلام کنند؛ سپس درخواست وام توسط دانشگاه بررسی و تائید شده و پس از آن دانشجویان می‌توانند با مراجعه به بانک عامل و افتتاح حساب بانکی، اقدامات لازم برای وام را انجام دهند.

چگونگی اخد وام از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دانشجویان برای اخذ وام از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابتدا باید در پورتال دانشجویی این صندوق ثبت نام کنند؛ سپس درخواست دانشجو باید توسط مسئولین دانشگاه تایید شده و لیست نهایی از سوی دانشگاه به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال شود؛ پس از آن دانشجو باید مدارک لازم را ارائه کرده و با طی کردن مراحل اداری وام خود را دریافت کند.

انتهای پیام/

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان از ساخت دستگاه تشخیص درجه‌‌‌‌‌‌‌‌بندی برگ چای توسط پژوهشگران این واحد دانشگاهی خبر داد.

چای سبز

سیروس بی دریغ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره فعالیت‌های این واحد دانشگاهی در حوزه صنعت چای اظهار کرد: صنعت چای، جزو صنایع شکوفایی بود که متاسفانه طی چند سال گذشته، به سمت ورشکستگی پیش رفت؛ اما خوشبختانه، امروز بار دیگر شاهد تحولات مثبتی در آن هستیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان هر اقدامی در راستای تحول صنعت چای انجام دهد تازگی دارد افزود: تاکنون فعالیت تخصصی در این حوزه انجام نشده است؛ یکی از معضلات این صنعت، عدم شناخت دقیق از کیفیت و درجه بندی برگ های چای است که موجب متضرر شدن کشاورزان خواهد شد.

بی دریغ ادامه داد: اداره چای استان گیلان برای حل این مشکل، به واحد لاهیجان پیشنهاد همکاری داد؛ در همین راستا، واحد لاهیجان دستگاه تشخیص درجه بندی برگ چای را طراحی کرد که نمونه اولیه آن تولید شده است. با تلاش های صورت گرفته از سوی پژوهشگران دانشگاه، درصددیم که این دستگاه را تا بهار سال آینده به مرحله تجاری سازی و تولید انبوه برسانیم.

رئیس واحد لاهیجان تصریح کرد: اداره کل چای استان گیلان، مبلغ 7 میلیارد تومان در سال برای تشخیص درجه بندی برگ چای هزینه می کند و لذا ساخت این دستگاه، می تواند جلوی چنین هزینه‌هایی را بگیرد.

وی با بیان این که دستگاه تشخیص درجه بندی چای مشابه خارجی ندارد گفت: برای ساخت این دستگاه نزدیک به 20 میلیون تومان هزینه شده است؛ همچنین این دستگاه می تواند تاثیرات قابل توجهی را در افزایش درآمدهای غیر شهریه ای واحد لاهیجان داشته باشد.

بی دریغ با اشاره به دیگر اقدامات واحد لاهیجان در حوزه تحول صنعت چای خاطرنشان کرد: برخی شرکت‌های دانش بنیان وابسته به واحد لاهیجان، اقدامات خوبی در حوزه بسته بندی چای انجام داده اند؛ برهمین مبنا درصددیم تا چای لاهیجان را با بسته بندی مناسب، در اختیار خانواده دانشگاه آزاد اسلامی و کل کشور قرار دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان اذعان داشت: در دست گرفتن بازار کشور عراق پس از تامین نیازهای بازار داخلی، از دیگر برنامه‌‎های واحد لاهیجان در حوزه صنعت چای خواهد بود.

انتهای پیام/

image_2019_8_14-17_56_55_66_QdY.jpg

انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کننده در آزمون سراسری تا روز شنبه دوم شهریور ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مهلت انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کننده در آزمون سراسری سال 98 روز شنبه دوم شهریور پایان می یابد.

تمام داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال 98 که متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند، می توانند تا پایان روز شنبه دوم شهریور ماه با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

داوطلبان لازم است با استفاده از کد دسترسی مندرج در ذیل کارنامه و کد ملی به سامانه وارد شده و پس از پرداخت وجه انتخاب رشته نسبت به انتخاب حداکثر یکصد رشته و محل متناسب با گروه آزمایشی مربوطه اقدام کنند.

داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی در گروههای هنر و زبان خارجی شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند در صورت تمایل رشته/ محل های این گروه را در میان انتخاب های یکصدگانه خود منظور کنند.

داوطلبانی که رشته / محل مورد نظر خود را در دفترچه رشته های با آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی نمی­یابند، توجه داشته باشند که بیش از 95 درصد رشته / محل های دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون هستند که در صورت تمایل با مراجعه به سامانهwww.azmoon.org می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

داوطلبان لازم است ابتدا از وجود رشته / محل مورد علاقه خود در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اطمینان حاصل کنند و سپس اقدام به پرداخت وجه انتخاب رشته دوره مربوطه کنند.

شایان ذکر است نتایج انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی هفته سوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به‌منظور برخورداری دانشگاهیان از تعطیلات تابستانی این دانشگاه تا ۲۹ مرداد تعطیل هستند.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا،  ۲۶ تیر ۹۸ مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه تعطیلی تابستان ۱۳۹۸ این دانشگاه را به رؤسای استان‌ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی (سما) ابلاغ کرد.

بر این اساس به استناد بند ۴ صورتجلسه دویست و نود و سومین هیئت رئیسه دانشگاه و مصوبه پنجمین جلسه مورخ ۹۸/۳/۲۹ شورای دانشگاه و به‌منظور ایجاد رفاه و تقویت روحیه همکاران، همه واحدها و مراکز آموزشی از ۲۱ تا ۹۸/۵/۲۹ (عید سعید قربان تا عید سعید غدیرخم) از تعطیلات تابستانی بهره‌مند می‌شوند.

تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد اسلامی از روز گذشته با تعطیلی روز عید قربان (۲۱ مرداد بر اساس بخشنامه) آغاز شده و  واحدها و مراکز آموزشی که مجری ترم تابستانی هستند، به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند که در برنامه‌های آموزشی هیچ‌گونه خللی ایجاد نشود و با رعایت ضوابط مربوط امکان تشکیل جلسات دفاع از رساله پایان‌نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و حضور علاقه‌مندان در این جلسات نیز فراهم است.

پرسنل خدمات بهداشتی و درمانی و کادر بیمارستانی دانشگاه آزاد اسلامی برحسب برنامه شیفتی و مقررات مربوط و طبق نظر رئیس واحد دانشگاهی در محل کار خود حاضر هستند. سازمان مرکزی و دبیرخانه استان‌ها نیز در این مدت (۵ روز کاری) طبق برنامه صورت گرفته پاسخگوی مراجعان هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: مرکز انتخاب رشته کنکور سال ۹۸ این دانشگاه آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، محسن فلاح‌راد با بیان اینکه مرکز انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان آغاز به کار کرده است، گفت: این مرکز با حضور استادان مجرب و متخصص در انتخاب رشته تحصیلی و مسلط به نرم‌افزار انتخاب رشته هوشمند آغاز به کار کرد.

وی وجود مشاوران و استادان برای انتخاب رشته درست را از مزایای دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان ذکر کرد و ادامه داد:  متقاضیان در ایام انتخاب رشته کنکور می‌توانند به همراه اولیای خود، هرروزه از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، طبقه همکف دانشکده علوم انسانی مراجعه کرده یا برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با تلفن ۰۹۱۱۸۴۰۶۰۶۸ تماس بگیرند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان سطح مشاوران حاضر در مرکز را بسیار ممتاز دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان این خدمات را با کمترین نرخ و بالاترین کیفیت ارائه می‌دهد.

فلاح‌راد یادآور شد: با توجه به تأثیر این‌ مراکز برای برجسته کردن نقش دانشگاه آزاد اسلامی در جامعه بیان کرد: بر اساس دستور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، حضور رؤسای دانشکده‌ها و یا نمایندگان آنان برای ارائه مشاوره تحصیلی به متقاضیان ضروری است تا متقاضیان بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند.

مدیر روابط عمومی واحد لاهیجان تجربه موفق  سال گذشته را یادآور شد و اظهار کرد:  بیش از ۷۵۰ مراجعه‌کننده در این ایام برای اخذ مشاوره و آشنایی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به این مرکز مراجعه کردند که بین آنان نفرات برتر کنکور هم دیده می‌شدند.

فلاح‌راد گفت: این واحد موفق به‌پیش ثبت‌نام ۱۵۰ نفر از متقاضیان ادامه تحصیل به‌صورت مستقیم شد و بیش از ۲۵۰ نفر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان را به‌عنوان انتخاب نخست خود در سطح دانشگاه‌های غیردولتی انتخاب کردند.

وی بازخورد مراجعه‌کنندگان را بسیار دلگرم‌کننده دانست و اظهار کرد: عکس‌العمل‌ها و بازخوردهای مراجعان و خانواده آنان برای این واحد دانشگاهی  امیدوارکننده بود و امید است با کسب دانش و تجربه‌ای که از سال گذشته داشته‌ایم ، بتوانیم تأثیرگذاری دانشگاه آزاد  اسلامی را در جامعه  بیشتر کنیم.

انتهای پیام/