En 1400/08/05

این دانشکده در سال 1389، تاسیس و در حال حاضر دارای چهار رشته در مقطع کارشناسی و یک رشته در مقطع کارشناسی ارشد شامل:

کارشناسی مهندسی کشاورزی- زراعت و اصلاح نباتات

کارشناسی مهندسی کشاورزی- صنایع غذایی

کارشناسی مهندسی کشاورزی- آب

کارشناسی مهندسی کشاورزی – گیاهپزشکی

کارشناسی ارشد- زراعت

بوده و 400 دانشجو درمقطع کارشناسی و 120دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشکده در حال تحصیل می باشند.

 

گروه مهندسی کشاورزی- زراعت و اصلاح نباتات:

این گروه آموزشی از سال 1369 با پذیرش تعداد 180 دانشجو آغاز به کار کرد. و هم اکنون 100 دانشجو در این رشته در حال تحصیل هستند و از سال 1389 در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو داشته و هم اکنون 120 دانشجو در این مقطع در حال تحصیل هستند. تعداد اعضاء هیئت علمی تمام وقت این گروه 6 نفر می باشد. این گروه دارای دو آزمایشگاه مجهز به تجهیزات مناسب برای تحقیقات کشاورزی و پایان نامه های دانشجویی است و دارای یک مرکز تحقیقات کشاورزی در منطقه کتشال لاهیجان می باشد که دارای زمینی به مساحت 4 هکتار و مجهز به دو گلخانه با فضای تقریبی 1200مترمربع می باشد. اعضاء گروه در زمینه پروژه های تحقیقاتی در دانشگاه و در سطح استان فعالیت قابل توجهی دارند و تاسال 1390 تعداد 65  طرح پژوهشی به پایان رسیده داشته و تا این زمان تعداد 85 مقاله توسط اساتید این گروه در مجلات معتبر ISI و علمی و پژوهشی به چاپ رسیده است.

گروه مهندسی کشاورزی- صنایع غذایی:

این گروه آموزشی از سال 1384 با پذیرش تعداد 65 دانشجو در مقطع کاردانی تکنولوژی مواد غذایی آغاز به کار کرد. در سال 1386 در مقطع کارشناسی ناپیوسته مهندسی کشاورزی- علوم وصنایع غذایی پذیرش دانشجو داشت و از سال 1389 در مقطع کارشناسی پیوسته علوم و صنایع غذایی نیز پذیرش دانشجو گردید و هم اکنون تعداد دانشجویان در مقاطع مختلف صنایع غذایی 270 نفر می باشد. تعداد اعضاء هیئت علمی این گروه در سال 1390،  4 نفر است که یک نفر استادیار و سه نفر دیگردر مقطع دکتری تخصصی در حال تحصیل هستند. این گروه دارای یک آزمایشگاه مجهز به تجهیزات مناسب برای تحقیقات در زمینه علوم صنایع غذایی در ساختمان آزمایشگاه های دانشگاه می باشد.

مهندسی کشاورزی- آب:

این رشته در سال 1387 تاسیس گردید و دارای 4 عضو هیئت علمی تمام وقت می باشد که از بین اساتید، یک دانشیار، دو استادیار و یک دانشجوی بورسیه دکتری می باشند. پرونده کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی – آب در آموزش عالی درحال بررسی و پیگیری است و به امید خدا به زودی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

مهندسی کشاورزی- گیاهپزشکی:

این رشته در سال 1389 تاسیس گردید. دارای دو عضو هیئت علمی تمام وقت است و بقیه اساتید این گروه مدعو هستند. با توجه به نوپا بودن این رشته در دانشکده کشاورزی تلاش بر این است که در آینده نزدیک یک گلخانه تخصصی گیاهپزشکی برای تحقیقات آفات و بیماریهای گیاهی در مرکز تحقیقات کشاورزی در کتشال احداث گردد.