En 1400/08/05

 

 

گزارش دکتر میرزاده به آیت الله در خصوص عملکرد یکساله دانشگاه آزاد اسلامی

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هیأت امنای استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی که در جوار حرم حضرت ثامن‌الحجج (ع) و با حضور حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی تشکیل شده بود، به ارائه گزارشی از عملکرد یک سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و فعالیت های مهم انجام شده در یک سال گذشته در این دانشگاه را تشریح کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده در جلسه هیأت امنای استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی که در جوار حرم حضرت ثامن‌الحجج (ع) برگزار شد، با قدردانی از حضور حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني موسس و رياست محترم هيات امناء دانشگاه آزاد اسلامي و نيز حضرت آيت الله واعظ طبسي توليت محترم آستان قدس رضوي گفت: خداي را سپاسگزارم كه شروع رسمي كار مديريت جديد دانشگاه در مهرماه 92 با حضور در مشهد مقدس آغاز شد و اكنون پس از يك‌سال دوباره توفيق يافتيم تا در جوار مضجع مبارك حضرت ثامن الحجج عليه آلاف تحيه والثناء جلسه كاري ديگري برگزار کنیم كه اميد است از بركت وجود امام هشتم نتايج ارزشمندي براي توسعه همه جانبه دانشگاه آزاد اسلامي در خطه خراسان نصیبمان شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: بنا به فرموده مقام معظم رهبري سه عامل مهم توسعه كشور، توسعه علم و دانش، توسعه اقتصادي و توسعه فرهنگي است كه بحمداله در هر سه مورد دانشگاه آزاد اسلامي داراي برنامه مدون و مصوب هيات موسس و هيات امناء و شوراي دانشگاه است كه از مهرماه 92 در دست اجرا قرار گرفته است. 

افزایش 1260 رشته محل دوره دکتری تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی

 وی در تشریح دستاورد های دانشگاه آزاد اسلامی در یک سال گذشته تصریح کرد: توسعه كيفي در زمينه‌هاي آموزشي، پژوهشي و فناوري در دانشگاه آزاد اسلامي از موارد مهم و اولويت های اصلی مديريت دانشگاه در این مدت بوده است.

دکتر میرزاده اظهار داشت: در زمینه توسعه کیفی به لطف خدا اقدامات قابل توجهی تا به امروز انجام شده که گواه تمامی آنها توسعه تحصيلات تكميلي در دوره‌هاي كارشناسي ارشد و دكتري است كه پس از تعامل مثبت با وزارت علوم، تحقيقات و فناوري موفق شديم رشته محل‌هاي دانشگاه را در رشته‌هاي دكتري از 394 رشته محل در 32 سال گذشته به 1260 رشته محل و رشته محل‌هاي كارشناسي ارشد را از 2408 رشته محل به 4740 رشته محل افزایش دهیم.

وی ادامه داد: از مهرماه سال جاري تمام رشته‌ محل‌هاي مذكور داراي دانشجو خواهد شد و براساس آخرين آمار مركز آزمون دانشگاه 331670 نفر دانشجوي كارشناسي ارشد و 17724 نفر دانشجوي دكتري تخصصي پذيرش شده‌اند كه پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال جاري با محاسبه پذيرش‌هاي ترم بهمن، دانشگاه آزاد اسلامي بالغ بر نيم‌ميليون نفر دانشجوي تحصيلات تكميلي داشته باشد كه در تاريخ علمي ايران بي‌سابقه بوده است. 

 طرح تجمیع علوم و تحقیقات موفقیت اخیر دانشگاه آزاد اسلامی را رقم زد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دستاورد بزرگ علمی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی را حاصل اجرای طرح تجمیع واحدهای علوم تحقیقات خواند و گفت: اين دستاورد بزرگ علمي و آموزشي حاصل طرح تجميع واحدهاي علوم و تحقيقات در واحدهاي همجوار است. واحدهائي كه با توافق مديريت سابق دانشگاه و وزارت علوم وقت قرار بود از مهرماه 93 تعطيل شوند.

وی با اهمیت توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: توسعه تحصيلات تكميلي به دليل ويژگي‌هاي رشته‌هاي كارشناسي ارشد و دكتري خود مقارن با توسعه كيفي دانشگاه و حركتي در جهت خودكفايي علمي و خيزشي براي جايگاه ايران در سطح منطقه‌اي و جهاني است. 

برنامه پنجم توسعه رشد 20 درصدی تحصیلات تکمیلی را الزامی کرده است

دکتر میرزاده ادامه داد: اکثر صاحب‌نظران به آثار مفيد اجتماعي و اقتصادي اين حركت عظيم يعني گسترش تحصيلات تكميلي واقف هستند و دانشگاه آزاد اسلامي بزرگترين سهم را براي رسيدن به اهداف مندرج در برنامه پنج‌ساله توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي كشور كه رشد 20% ساليانه را براي تحصيلات تكميلي مقرر كرده است بر عهده دارد.  

تا سه سال آینده اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به 50 هزار نفر می رسد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تقویت کادر علمی واحدهای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی را یکی دیگر از اقدامات مهم این دانشگاه در راستای توسعه کیفی خواند و گفت: تقويت كادر علمي واحدهاي آموزشي با معرفي نزديك به 5 هزار نفر هيات علمي به آنها انجام شده كه مراحل جذب این افراد در سال جاري به اتمام مي‌رسد و طي سه سال آينده هرسال 5 هزار نفر دیگر به عنوان اعضای هيات علمي جديد و به واحدهاي آموزشي جذب خواهند شد به طوري‌كه پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال 1396 تعداد اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي به 50 هزار نفر برسد.

وی در تشریح مزیت های توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: گسترش و پراكندگي رشته‌هاي تحصيلات تكميلي در كنار رشته‌هاي كارداني و كارشناسي در سراسر كشور توزيع عادلانه تحصيلات عالي را رقم زده و در دهه چهارم حيات اين دانشگاه نور چراغ پرفروغ علم و دانش به عنوان يكي از مولفه‌هاي اصلي توسعه اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي كشور را – افروخته و افق روشني پيش پاي جوانان مشتاق و دانش دوست ميهن اسلامي را فراهم آورده است. 

بررسی تمامی پرونده های ارتقای اساتید دانشگاه آزاد اسلامی

 دکتر میرزاده ادامه داد: تصويب طرح و برنامه راهبردي و جامع آموزشي در حوزه معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه و نيز تصويب طرح و برنامه راهبردي و جامع حوزه پزشكي در حوزه معاونت پزشكي دانشگاه و تخصيص بودجه براي طرح‌هاو پروژه‌هاي مصوب و استاندارد سازي رشته‌هاي آموزشي دانشگاه از اهم اقدامات سال جاري است.

وی به روز رساني تمام پرونده‌هاي ارتقاء اساتيد دانشگاه آزاد را یکی دیگر از اقدامات مهم ماه های گذشته دانشگاه آزاد خواند و گفت:  درمدت يك‌سال گذشته تمامی پرونده های ارتقاء اساتید دانشگاه آزاد ارتقا يافته و اكنون پرونده بلااقدامي در این زمینه وجود ندارد. 

تجهیز و ساخت 8 بیمارستان در شهرهای مختلف کشور

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح اقدامات یک سال گذشته این دانشگاه در حوزه علوم پزشکی نیز گفت: در حوزه علوم پزشكي طرح تجهيز و ساخت 8 بيمارستان در دست اقدام قرار گرفته و انشاء اله اميد است تا پايان سال جاري چهار بيمارستان در تهران، تبريز، كازرون و اردبيل و احتمالاً يك بيمارستان ديگر در آمل به بهره‌برداري برسند. وی تاکید کرد: معاونت علوم پزشكي دانشگاه با جذب اساتيد خبره و دانشمندان برجسته علمي در اين حوزه ساز و كار گسترده‌اي براي توسعه كيفي رشته‌هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و پرستاري را تدارك ديده و درسال جاري 4 هزار 655 نفر دانشجوي دكتري حرفه‌اي در اين حوزه پذيرش شدند.

دکتر میرزاده کسب مجوز برگزاری رشته های تخصصی ، فوق تخصصی و فلوشیپ با همكاري دانشگاه‌هاي علوم پزشكي را یکی دیگر از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی خواند و گفت: با انعقاد تفاهم نامه ای از این به بعدكليه رشته‌هاي تخصصي ، فوق تخصصي و فلوشيپ با همكاري دانشگاه‌هاي علوم پزشكي برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: درسال جاري مجوز تاسيس دو دانشكده داروسازي ، دانشكده فناوري‌هاي نوين و چهار رشته در مقطع ph.d از وزارت بهداشت اخذ شده است. 

5 برابر شدن اعتبارات فرهنگی در عرض یک سال

دکتر میرزاده از 5 برابر شدن اعتبارات فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در سال گذشته خبر داد و گفت: در حوزه فرهنگي با افزايش چشمگير اعتبارات فرهنگي نزديك به 5 برابر سال قبل در هشت حوزه و محور مهم فرهنگي شامل دين و اخلاق، امام، رهبري و انقلاب اسلامي، فرهنگ و تمدن، هنر، اوقات فراغت ، سياحت و راهيان نور، باشگاه‌ها و كانون‌هاي حقيقي و مجازي، مشاركت‌هاي اجتماعي و تشكل‌هاي اسلامي سياسي دانشجويان و سبك زندگي اسلامي ايران و انتشار آثار مفاخر فرهنگي اقدامات مهمی انجام شده است.

وی از بيش از 300 طرح و پروژه مهم و موثر فرهنگي در دست انجام در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: این طرح ها همگي به تصويب شوراي راهبردي فرهنگي و اجتماعي دانشگاه رسيده است. اختصاص ساعت فرهنگي و هفته فرهنگي آفتاب مهر و جشنواره عفاف و حجاب ، طرح توسعه مساجد دانشگاه و توسعه فعاليت‌هاي پژوهشي در زمينه قرآن و عترت در 500 كانون قرآني و آموزش‌هاي فرهنگي و مشاوره دانشجوئي با همكاري تشكل‌هاي دانشجويي و برگزاري 14 همايش ملي از مهر گذشته تاكنون درباره سبك زندگي ائمه معصومين عليهم السلام و ساخت و ساز يادمانهاي شهدا و توجه به معماري اسلامي تنها بخشی از این اقدامات است. 

در راستای سند اسلامی شدن دانشگاه ها گام برمی داریم

دکتر میرزاده ادامه داد: كتابخانه‌هاي واحدهاي سراسر كشور به آثار امام راحل تجهيز شده و براي سال جاري آثار شهيد مطهري و شهيد بهشتي در برنامه كار حوزه معاونت فرهنگي قرار گرفته است در برنامه‌ فرهنگي علاوه بر دانشجويان، اساتيد و كاركنان دانشگاه مدنظر قرار گرفتند.

وی اقدامات مذکور را در راستای  21 راهبرد مصوب سند اسلامي شدن دانشگاه‌ها مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي خواند و گفت: از سال جاری تحصیلی كرسي‌هاي آزاد انديشي نيز در بسیاری از واحدهای این دانشگاه برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: اختصاص جايزه وحدت شيعه و سني و جايزه دو سالانه شيخ طبرسي براي تعميق پژوهش‌هاي قرآني در حوزه معاونت فرهنگي برنامه‌ريزي شده است که از جمله اقدامات فرهنگی دیگر دانشگاه آزاد اسلامی است. 

وی در تشریح اقدامات اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: با تشكيل شوراي راهبردي اقتصاد دانش بنيان و سرمايه‌گذاري دانشگاه آزاد اسلامي و تصويب اختيارات آن شورا در هيات امناء مركزي دانشگاه خوشبختانه در سراسر كشور و در تمام واحدها شوراي مذكور تشكيل شده و طرح‌هاي دانش بنيان و سرمايه‌گذاري در استان‌ها تهيه شده و شركت‌هاي دانش بنيان تشكيل شده يا در حال شكل‌گيري است به طوري‌كه هم‌اكنون دانشگاه آزاد اسلامي داراي 50 مركز رشد در پارك‌هاي علمي وفناوري كشور است و طبق برنامه معاون پژوهشي دانشگاه در نظر دارند طي يك برنامه سه ساله تعداد آنها را به 150 مركز رشد برسانند. 

حضور 400 تیم دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات علمی و پژوهشی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شركت 400 تيم دانشگاه آزاد اسلامي در مسابقات علمي و پژوهشي داخلي و بين المللي را یکی دیگر از اقدامات انجام شده دانشگاه خواند و گفت:  پيگيري و ارسال درخواست مجوز 52 مجله علمي پژوهشي و دريافت رتبه علمي پژوهشي براي حدود 20 مجله از ديگر دستاوردهاي دوره جديد مديريت دانشگاه آزاد بوده است.

وی ادامه داد: در مراكز رشد کنونی نزديك به 304 واحد فناوري يا شركت دانش‌بنيان تشكيل شده و اميد مي‌رود تا پايان سال جاري در اغلب استان‌ها و واحدهاي جامع و بسيار بزرگ و بزرگ تعداد شركت‌هاي مذكور افزايش يابند. دکتر میرزاده از تاسیس شركت سرمايه‌گذاري آزاد از سوی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و تصریح کرد: سهام این شرکت صددرصد متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي است. پيش‌بيني مي شود طي يك برنامه سه ساله مجموعه فعاليت‌هاي اقتصادي دانشگاه آزاد بتواند قسمت  از وابستگي دانشگاه آزاد اسلامي به شهريه را كه بايد ساليانه 12% درصد كاهش دهد، محقق شود. 

اجرای طرح اتوماسوین اداری در تمامی معاونت ها

وی اجرای طرح اتوماسیون اداری در معاونت های دانشگاه آزاد اسلامی را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در یک سال گذشته خواند و گفت: در همه حوزه‌هاي معاونت‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي طرح اتوماسيون اداري به اجرا درآمده و تاكنون نزديك چهل واحد از واحدهاي دانشگاه در اين شبكه سراسري قرار گرفته‌اند و تا پايان سال جاري با فراهم سازي بستر اتوماسيون اداري ساير واحدها به اين شبكه متصل خواهند شد.

دکتر میرزاده ادامه داد: اجرای این طرح و نهايتاً دسترسي به داشبورد اطلاعاتي دانشگاه همه مديران را براي راهبري و برنامه‌ريزي و كنترل و نظارت بر فرآيندهاي همه دانشگاه تواناتر مي‌سازد. 

رشد آی تی در دانشگاه اجتناب ناپذیر است

وی رشد آی تی را در دانشگاه آزاد اسلامی ضرورتی اجتناب پذیر خواند و گفت: برنامه جامع‌اي كه تهيه شده دانشگاه آزاد به طرف دانشگاهي كه تمام تعاملات اداري و علمي و آموزشي آن بر پايه فناوري اطلاعات ( IT based) باشد قرار خواهد داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح فعالیت های آی تی دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی سامانه نقل و انتقال دانشجویان خبر داد و گفت: در سال جاري با اجراي طرح نقل و انتقالات دانشجوئي بيش از 22 هزار دانشجو با ثبت نام در سامانه هوشمند و بدون نياز به سفر و مراجعه به واحدهاي مبداء كار نقل و انتقالشان انجام شد که این موفقیت بسیار بزرگی در این حوزه است.

 دکتر میرزاده حوزه اداری و مالی را یکی دیگر از حوزه هایی مهم یک سال گذشته عنوان کرد و در تشریح اقدامات انجام شده در این حوزه اظهار داشت: در حوزه مالي و اداري راه‌اندازي سيستم مركزي اطلاعات مالي و در حوزه دانشجوئي بيش از 20 فعاليت اين حوزه بر پايه فناوري اطلاعات طراحي شده و به زودي به بهره‌برداري مي‌رسد به طوري‌كه دانشجويان دانشگاه با كارت هوشمند دانشجويي اغلب نيازهاي خود را بدون ضرورت مراجعه به واحدهاي اداري انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: حركت بر مبناي فناوري اطلاعات براي تمام حوزه‌هاي دانشگاه هم‌اكنون در دست انجام يا طراحي است كه سرعت تبادلات امور اداري و مالي، آموزشي، پژوهشي، دانشجوئي و عمراني و حقوقي دانشگاه را در بر مي‌گيرد. 

تجمیع هفت پردیس دانشگاه تا سه سال آینده

حوزه عمرانی یکی دیگر از موضوعات گزارش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بود که دکتر میرزاده در این رابطه تاکید کرد: در این حوزه انشاء اله تا پايان سال جاري معاونت عمراني 6/1 ميليون متر مربع از زيربناي در دست ساخت دانشگاه را به چرخه بهر‌ه برداري خواهند رساند و طي قراردادي كه با بانك ملي امضاء شده براي طرح‌هاي مذكور 750 ميليارد تومان وام ارزان قيمت تصويب شده كه سير مراحل اداري آن انجام شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در دوران تصدی مدیریت قبلی اغلب طرح های عمرانی متوقف شده بودند، گفت: از جمله طرح‌هاي مهم حوزه معاونت عمراني دانشگاه طرح تجميع سازمان مركزي و طرح‌هاي تجميع واحدهاي تهران (4 طرح) و طرح تهران پزشكي و طرح واحد الكترونيك دانشگاه جمعاً به نام  "طرح هفت پرديس" دانشگاه آزاد اسلامي با زيربناي 400 هزارمتر مربع است که تا سه سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.

 وی تاکید کرد: اجراي طرح‌هاي مذكور به عنوان بزرگ‌ترين زيربناهاي آموزش عالي در تهران نشانگر ابهت و عظمت دانشگاه و آبرومندي براي كشور خواهد بود كه خوشبختانه از سال قبل عمليات اجرايي آنها شروع شده است.

تصويب اساسنامه باشگاه فرهنگي ورزشي دانشگاه

دکتر میرزاده در رابطه با اقدامات انجام شده در حوزه ورزش نیز گفت: در حوزه ورزشي پس از تصويب اساسنامه انجمن‌هاي ورزشي در شورايعالي ورزش دانشگاه و هم‌چنين تصويب اساسنامه باشگاه فرهنگي ورزشي دانشگاه در هيات امنا يك حركت جدي و جهش بزرگ در فعاليت‌هاي ورزشي دانشگاه به وجود آمده است.

وی اظهار داشت: نشانه‌هاي جهش بزرگ دانشگاه آزاد در حوزه ورزش از هم اكنون هويدا است. تشكيل 18 تيم با تركيب حداقل 85% از دانشجويان دانشگاه در بخش بانوان و آقايان و شركت در مسابقات ليگ برتر كشوري از جمله نشانه های این جهش است.

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: براي نخستین بار و درجهت هزينه زدايي و درآمدزدايي در دانشگاه معاونت ورزش از حامي مالي در مسابقات بين المللي كاراته جام ايران زمين بهره برد.

وی سرانه ورزش دانشجویی را 250 هزار ریال خواند و گفت: با پيگيري‌هاي صورت گرفته سرانه ورزش دانشجويي براي هر دانشجو در شورايعالي ورزش دانشگاه تصويب و ابلاغ شده است. همچنین بانك‌هاي جامع اطلاعاتي از ورزشكاران و قهرمانان گرفته تا اماكن ورزشي نیز در جهت حمایت از جهش بزرگ ورزشی کشور ایجاد شده است. 

تدوین اساس نامه جدید سازمان سما

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه مدارس سما نیز از تدوین اساس نامه جدید سازمان سما خبر داد و گفت: در حوزه مدارس سما نيز با پيگيري‌هاي انجام شده اساسنامه جديد سازمان سما به تصويب رسيد كه با توجه به مشكلات عديده كه اين سازمان با آن روبروست این اساس نامه جدید به طور حتم راهگشا خواهد بود.

 وی اظهار داشت: همچنين با تلاشهاي صورت‌گرفته تعداد 240 رشته محل كارداني فني و كارداني حرفه‌اي (شامل 42 رشته جديد به رشته محل‌هاي اين سازمان اضافه شده است).

دکتر میرزاده ایجاد زير بناي نرم‌افزاري در سازمان سما را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این حوزه خواند و گفت: تدوين آئين‌نامه‌ها ، دستورالعمل‌ها و ارزيابي ها كه تعداد آن به بيش از 40 مورد مي‌رسد از جمله این اقدامات است تا سازمان سما در مسیر افق‌هاي نوين آموزشي گام بردارد.

وی از راه‌اندازي مدارس دو زبانه سما در تهران خبر داد و تاکید کرد: پيگيري تاسيس آموزشگاه‌هاي آزاد جوار آموزشكده‌هاي سما از سازمان آموزش فني و حرفه اي یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این حوزه در یک سال گذشته بوده است. 

شوراهاي تخصصي اركان دانشگاه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: در تمام حوزه‌هاي كاري دانشگاه، شوراهاي راهبردي به عنوان شوراهاي تخصصي اركان دانشگاه و در تمام استان‌ها 31 هيات امناء استاني شكل گرفته و نزديك به 750 نفر دانشمند فرهيخته و صاحب‌نظر در حوزه تخصصي خود به مديريت دانشگاه كمك فكري براي برنامه‌ريزي ارائه دادند.

وی تشکیل  شوراهاي راهبردي دانشگاه آزاد اسلامی را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در سال جاری دانست و گفت: شوراهاي متناظر نیز در استانها شكل گرفته كه   این شوراها در كنار هيات‌هاي امناء مركزي و اركان دانشگاه و هيات‌هاي امناء استاني قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه ازاد اسلامی ادامه داد: شوراي راهبردي فرهنگي و اجتماعي، شوراي اقتصاد دانش بنيان، شوراي راهبردي فناوري اطلاعات IT، شوراي راهبردي و ارتباطات و اطلاع‌رساني، شوراي راهبردي پژوهش وفناوري، شوراي راهبردي امور بين الملل دانشگاه، شوراي راهبردي حقوقي و مقررات دانشگاه، شوراي بانوان فرهيخته دانشگاه تنها بخشی از شوراهای تشکیل شده در مدت یکش یال گذشته است.

وی تشکیل شوراها را در جهت استفاده از خرد جمعي و مشورت با صاحب‌نظران و افراد مجرب و اعضاء هيات علمي دانشگاه خواند و گفت: شوراي راهبردي حوزه پزشكي، شوراي راهبردي معماري اسلامي ايراني، شوراي راهبردي سياست‌گذاري مدارس سما يا شوراي سازمان سما، شوراي راهبردي برنامه‌ريزي دانشگاه، شوراي جذب نخبگان و پژوهشگران جوان، شوراي راهبردي امور رفاهي دانشجويان و اساتيد و كاركنان (ستاد ازدواج)، شوراي امور حسابرسي دانشگاه و شوراي انتصابات و شوراي راهبردي مالي و اداري تشكيل شده و تشكيل سه شوراي ديگر به صورت کلی در این راستا تشکیل شدند. 

توجه به رفاه و معیشت کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی توجه به رفاه و معیشت کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی را یکی دیگر از اقدامات این دانشگاه در یک سال گذشته خواند و گفت: تامين وام براي كاركنان دانشگاه به مبلغ 40 ميليون تومان و اعضاء هيات علمي به مبلغ 60 ميليون تومان و دانشجويان بسته به هر مقطع از 5/2 تا ده ميليون تومان در قرارداد با سيستم بانكي بصورت وام ارزان قيمت و نيز تامين ده ميليون تومان وام ازدواج دانشجويي براي هريك از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي و تشكيل تعاوني مسكن دانشگاه تنها در جهت حمایت از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

 دکتر میرزاده در پایان تاکید کرد: تصويب تشكيلات سازمان مركزي و واحدهاي دانشگاهي و تشكيل منظم هيات امناء مركزي و هيات امناء استاني و واگذاري اقداماتي اجرايي، عمراني، اداري و مالي و با تفويض اختيارات بيشتر به واحدها، نمايندگان رئيس دانشگاه و معاونين هماهنگي در اجراي سياست تمركززدائي، از اقدامات مهم دانشگاه ظرف يكسال گذشته بوده است.